Великобританія готова до 2035 року перейти на «зелену» енергетику, але не відмовиться від ядерної

19

З 2030 року великобританія має намір заборонити продаж нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, і поки влада стурбована відсутністю досить розвиненої зарядної інфраструктури, а також необхідністю розширення генеруючих потужностей без шкоди для екології. До 2035 року країна збирається відмовитися від використання викопного палива для генерації електроенергії, але атомні електростанції залишаються на порядку денному.

Джерело зображення: electrek

Як зазначає the times, на цьому тижні прем’єр-міністр борис джонсон (boris johnson) має намір на одній з партійних конференцій заявити про наміри влади великобританії перейти на використання електроенергії з відновлюваних джерел до 2035 року, при цьому зберігаючи можливість активно використовувати атомні електростанції. У найближчі десять років, як передбачає програма, кількість вітряних електростанцій біля узбережжя туманного альбіону має зрости мінімум в чотири рази.

Зараз енергетика великобританії приблизно на 40% залежить від природного газу, але коливання цін на цей ресурс турбують владу країни не менше, ніж турбота про екологію. До 2050 року великобританія розраховує домогтися вуглецевої нейтральності, для цього потрібно завчасно переводити енергогенеруючі потужності на екологічно чисті джерела електрики. Атомні електростанції в осяжній перспективі повинні компенсувати коливання попиту на електроенергію і знизити залежність споживачів від погодних факторів: енергія сонця і вітру не завжди доступна в адекватних обсягах.

Природно, акцент на використанні аес не міг не викликати невдоволення захисників природи, і з критикою пропозицій бориса джонсона вже виступили представники greenpeace. Конкретні умови переходу до» зеленої ” енергетики до 2035 року глава уряду викладе цього тижня.