Як створювати папки в windows натисненням однієї клавіші

26

Папки в windows є одними з ключових об’єктів файлової системи, без яких були б неможливими організація і зберігання даних на диску в межах одного розділу. Ви можете створювати папки в будь-яких директоріях, за винятком тих, на які у вас немає прав доступу, причому створювати стільки папок, скільки заманеться. Більшістю користувачів папки створюються з контекстного меню провідника.

Але є і такі користувачі, які вважають за краще використовувати для цих цілей комбінацію клавіш ctrl + shift + n.

Зазначене поєднання працює на робочому столі і у всіх вікнах провідника, але у нього є один недолік — воно незручне, так як включає в себе три клавіші, при натисканні яких доводиться задіяти дві руки.

А як щодо того, щоб створювати нові папки натисканням всього однієї клавіші?

Напевно на клавіатурі у вас є клавіші, які ви не використовуєте, наприклад, клавіша відкриття поштового клієнта за замовчуванням або запуску браузера. Ось і перепризначте її, зробивши її» гарячої ” клавішею для створення нової папки.

Реалізуємо цю фішку за допомогою утиліти autohotkey .

І встановлюємо.

return

Перший елемент коду ” ` ” (е) тут дано чисто для прикладу, це клавіша, при натисканні якої в провіднику буде створюватися нова папка.

Ви можете замінити цю клавішу будь-якою іншою або відповідним їй цифровим кодом, дізнатися який можна на сторінці www.autohotkey.com/docs/keylist.htm#function .

Збережіть файл з розширенням ahk і запустіть.

Якщо ви тепер натиснете призначену клавішу, в активному вікні провідника буде створена стандартна нова директорія.

Це все, залишилося тільки закинути скрипт в папку автозавантаження windows, щоб не запускати його кожен раз вручну після запуску операційної системи.