Названі найгірші паролі 2021-го для захисту свого аккаунта

14

Аналітики ресурсу securitylab опублікували «антирейтинг» призначених для користувача паролів зі злитих в мережу баз даних. Всі вони не відповідають навіть мінімальним вимогам безпеки, і можуть служити непоганим наочним посібником зі створення більш надійного захисту свого пк або смартфона.

За статистикою, що включає витоку з осені 2020 — го по сьогоднішній день, найчастіше користувачі віддавали перевагу нехитрому паролю «password» – в хакерських базах даних він згадується більше 4,6 мільйона разів. Далі за списком розташувалися не менше банальні комбінації цифр 123456 і 12345678. Крім того, десятки тисяч людей використовували в якості пароля слова bigbasket і junkboat.

Експерти також проаналізували популярність паролів за кількістю символів. У лідерах-8-символьні комбінації, що, на думку фахівців, пов’язано з політикою багатьох сайтів, що вимагають саме таку кількість знаків при створенні аккаунта. Комбінації з 9 і більше знаків користувачі, за даними дослідження, створюють набагато рідше.

Всього фахівці вивчили близько 41 мільйона записів, при цьому унікальними виявилися лише трохи більше половини паролів (близько 21 мільйона). Ознайомитися з топ – 100 найбільш популярних комбінацій можна за цим посиланням.