Apple подала апеляцію на рішення судді у справі epic games

13

Компанія apple звернулася до федерального судді сша з клопотанням про припинення дії постанов, згідно з якими вона повинна внести зміни в роботу app store. Цей захід необхідний у зв’язку з оскарженням даного рішення, винесеного в ході розгляду з epic games.

Джерело: reuters.com

У вересні окружний суддя івонн гонсалес роджерс (yvonne gonzalez rogers) винесла рішення переважно на користь apple, чому передували кілька місяців слухань. Однак від компанії потрібна була одна велика поступка: починаючи з 9 грудня вона позбавляється права забороняти розробникам включати в свої додатки кнопки або посилання, які направляють користувачів на системи оплати, відмінні від власного сервісу apple (який передбачає комісію).

У повному 180-сторінковому постанові суддя гонсалес роджерс висловила стурбованість з приводу того, що розробники не мають можливості запропонувати користувачам альтернативні ціни. У своєму клопотанні apple заявила, що виконання постанови може завдати шкоди компанії і споживачам. Компанія розраховує виграти апеляцію, оскарживши рішення судді. Epic games також не влаштувало рішення судді, особливо тезу про те, що apple не порушила антимонопольного законодавства в правилах прийому платежів.

Ще до винесення рішення у справі epic games компанія apple в добровільному порядку погодилася послабити вимоги щодо платежів в app store. Крім того, вона вже почала пошук варіантів, при яких вдалося б і виконати вимоги судді, і зберегти комісію. Нове слухання apple з суддею гонсалес роджерс призначено на початок листопада, а до 12 грудня epic games повинна представити свої аргументи для повторного слухання в апеляційному порядку. При цьому apple відмовилася повертати fortnite в app store, поки не завершаться всі пов’язані зі суперечкою судові процеси.