Чим відкрити mdf файл – 4 простих способи

78

Після скачування mdf або mds файлу у деяких користувачів з’являються труднощі, ніж відкрити файл формату mdf. Це образ диска. В подальшому можна розпакувати і записати його спеціальним програмним забезпеченням на певний носій. Для цього доведеться завантажити його на пристрій, встановити і запустити.

Що означає формат mdf

Використовуючи даний формат, зберігають образи дисків. Разом з mdf створюється і mds, що включає метадані вмісту. Наприклад, якщо ви купили компакт-диск з грою або кінокартиною, і у вас з’явилася потреба скопіювати його на пк, то допоможе це зробити спеціальне програмне забезпечення. На вашому пристрої залишиться копія, яка нічим не відрізняється від оригінального продукту. Відкрити її можна, двічі клацнувши по значку гри або фільму.

В операційній системі windows 10 є власна утиліта для розпакування образів дисків. Однак розширення mdf в ньому не підтримується.

Внаслідок цього потрібні спеціальне програмне забезпечення, завдяки якому можна відкривати цей формат. Іншого способу змонтувати файл на віртуальний привід не існує.

Список програм для відкриття mdf файлу

Є безліч програмних продуктів, які відкривають даний формат. Ми відібрали кращі з них, що відрізняються багатофункціональністю і простим інтерфейсом.

Alcohol 120%

Перший інструмент, який ми розглянемо, – це alcohol 120%. Софт створений для копіювання і запису дисків на платформі windows. Він підтримує безліч графічних файлів, у тому числі mdf. Програма платна, але є 30-денна пробна версія. Після завантаження і установки, яка зажадає перезавантаження комп’ютера, можна використовувати alcohol 120% для відкриття, створення і запису цього розширення:

 1. після того як запуститься програмний продукт, виберіть в лівому списку команду «пошук образів».
 2. на екрані виділіть папку, в якій слід шукати необхідний файл.
 3. софт знайде необхідне розширення.
 4. додайте його до alcohol 120%.
 5. після цього встановіть віртуальний дисковод на свій ноутбук або пк і відзначте формат (mds), який буде з ним асоціюватися.

Виконавши ці кроки, ви зможете змонтувати гру або інший медіа-продукт на створений привід або відкрити потрібний формат, двічі натиснувши на нього мишею.

Якщо ви хочете записати файл з цим розширенням, замість вищевказаних дій:

 1. вставте порожню дискету в лоток комп’ютера.
 2. визначте тип необхідної операції, клацнувши відповідні кнопки на панелі інструментів (вгорі).
 3. використовуйте меню і команди, доступні на екрані, щоб завершити запис.

Daemon tools lite

Якщо ви вибрали цю програму, то зможете помістити файл даного формату на віртуальний носій, щоб користуватися ним як жорстким диском, вставленим в пк. Продукт доступний для windows. Є платна професійна версія. Також існує безкоштовна утиліта lite, яку можна вільно завантажити і встановити на пк. Обидва варіанти включають додаткові функції.

При відкритті, коли з’явиться головний екран програмного забезпечення, ви зможете прикріпити необхідне розширення, щоб дослідити вміст без необхідності копіювання на диск:

 1. для цього виберіть команду»швидке монтування”.
 2. натисніть на потрібний файл, який хочете відкрити на вашому пристрої.

Ви побачите його як новий привід у відповідному розділі свого пк або ноутбука.

 1. натисніть на праву кнопку миші.
 2. виберіть команду “відкрити” за допомогою вибраної програми.

Якщо ви віддаєте перевагу вибирати повністю безкоштовне рішення, щоб відкрити mdf файл, ви також можете скористатися програмою ultraiso. Вона надійно працює з розширенням цього типу. Ця відома утиліта для windows, спеціально застосовується для копіювання і запису:

Для монтування потрібно зайти в меню і виконати пошук потрібного розширення на ноутбуці або пк. Після цього в діалоговому вікні слід натиснути на команду»монтувати”. Необхідний формат відобразиться у віртуальному дисководі.

Poweriso

Poweriso схожа з попереднім програмним продуктом, але виділяється більш дружнім інтерфейсом на відміну від ultraiso. Для розпакування потрібного формату необхідно зайти в меню і вибрати команду «відкрити». Записаний раніше файл виникне у віртуальному дисководі пк. Видалити його можна, клацнувши правою кнопкою миші по ньому і скориставшись командою «витягти».

Файл цього розширення відкривається на створеному приводі завдяки вищевказаному софту. Записати його на новий компакт-диск може тільки програма alcohol. Решта утиліти лише монтують його на створений ними ж віртуальний носій.