Дослідники побудували енергетичну кімнату, яка без проводів заряджає все, що в неї потрапляє

73

В останні роки виробники електроніки все частіше оснащують свої пристрої системами бездротової зарядки, постійно покращуючи їх можливості. Тепер в цій сфері стався новий прорив: японські дослідники розробили систему, здатну перетворити всю кімнату в зарядний пристрій.

Newatlas.com

Хоча багато хто стверджує, що бездротова зарядка більш зручна, ніж дротова, це не завжди так. Зрештою, заряджається пристрій необхідно розміщувати на певній поверхні, що ускладнює його використання під час зарядки. Схоже, рішення цієї проблеми знайшли дослідники з токійського університету, які створили систему, що дозволяє заряджати пристрої, що знаходяться в будь-якій частині кімнати.

Запропонована технологія відома як багаторежимний квазістатичний порожнинний резонанс. Використовувані для її реалізації компоненти, звані зосередженими конденсаторами, вбудовані в порожнини в стінах, виконаних з струмопровідних матеріалів. Таким чином, в кімнаті створюється тривимірне магнітне поле. Воно циркулює навколо мідного полюса, розташованого в центрі кімнати, одночасно і по і проти годинникової стрілки, що допомагає усунути мертві зони. Котушкові приймачі, встановлені на таких пристроях, як смартфони або лампочки, можуть вловлювати це поле, щоб харчуватися від нього енергією.

Команда дослідників протестувала систему в кімнаті розміром 3 х 3 х 2 метри і виявила, що енергія передається з ефективністю не менше 50% в 98% обсягу кімнати. У решти двох відсотках площі ефективність передачі не падала нижче 37 %. Система дозволяє заряджати смартфони в процесі їх використання. За словами фахівців, вихідна потужність може досягати більше 50 вт.

Newatlas.com

Важливо відзначити, що магнітне поле в кімнаті було абсолютно безпечним для людини. Його рівень був трохи нижче допустимого федеральною комісією зі зв’язку сша.

Це не перша, однак найбільш просунута модель зарядної кімнати. Однак, навіть якщо ця система бездротової зарядки виявиться життєздатною, навряд чи знайдеться багато бажаючих встановити алюмінієві стіни і мідні стовпи в своїй вітальні. Проте, дослідники впевнені, що їх розробка має майбутнє у виробничих приміщеннях, де дозволить відмовитися від прокладки кілометрів кабелів для забезпечення обладнання енергією.