General electric і hitachi побудують в канаді перший модульний міні-реактор

31

Спільне підприємство американської general electric і японської hitachi заявило про отримання замовлення на створення малого модульного реактора (smr) для канадської компанії ontario power generation, одного з провідних в країні постачальників електроенергії.

Джерело: nuclear.gepower.com

Ge hitachi nuclear energy не розкрила вартість угоди — це перше для підприємства замовлення на модульний реактор подібного типу. Такі малі джерела деякі розглядають, як рішення наступного покоління в ядерній енергетиці.

Замовлення на реактор hitachi отримала вперше з 2008 року. Цьому передував ряд невдач в японській ядерній енергетиці, найбільшою з яких стала катастрофа в фукусімі в 2011 році. Реактор hitachi bwrx – 300 може бути побудований набагато швидше, ніж звичайні реактори і, в теорії, значно безпечніше завдяки своєму невеликому розміру.

Ядро реактора може охолоджуватися виключно за допомогою конвекції води без використання насосів, а кількість радіоактивних матеріалів набагато менше, ніж в більш потужних моделях. Експерти не виключають, що малі реактори отримають в канаді широке поширення, оскільки країна рішуче шукає способи знизити вуглецеві викиди в атмосферу.

Відомо, що в південній кореї використання міні-реакторів входить в стратегію досягнення «вуглецевої нейтральності». Сша і великобританія проводять дослідження і розробку малих реакторів. У 2020 році модель, розроблена американським стартапом nuscale power отримала схвалення комісії з ядерного регулювання сша.

Наступного року ontario power планує подати заявку на будівництво до чотирьох реакторів bwrx-300, перший з яких буде закінчений не раніше 2028 року. Модель потужністю 300 мвте використовує технологію hitachi, що передбачає використання «легкої» води замість важкої.

Smr виробляють менше енергії, ніж знаходяться зараз в експлуатації реактори, зате їх можна швидше будувати, вони менше коштують і можуть бути зібрані безпосередньо перед інсталяцією на майданчику для електростанції. При цьому управління подібними реакторами також набагато простіше, ніж їх старшими побратимами.