Характеристики відеокарт Intel останнього покоління

300

Практично всі характеристики відеокарт Intel останнього покоління, що випускаються з 2015 року, помітно перевищують показники попередніх серій.

Показники вбудованих графічних карт Інтел цілком порівнянні з параметрами нехай не найбільш продуктивних, але дискретних відеокарт від виробників AMD і Nvidia.

Звичайно, не варто порівнювати можливості вбудованого обладнання з флагманськими дискретними відеопроцесорами, призначеними для ресурсномістких 3D-додатків.

Разом з тим, за допомогою вбудованих карт Intel можна чудово грати в ігри двох – трирічної давнини на середніх налаштуваннях чи запускати нові, хоч і з мінімальною якістю графіки.

Рис. 1. Гра на мінімальних налаштуваннях і 20 fps при використанні вбудованої відеокарти

Вбудована графіка Intel

Графічні карти виробництва Інтел, вбудовані в центральний процесор, забезпечують власника комп’ютера наступні переваги:

 • зниження загальної вартості комп’ютера – немає необхідності купувати дискретний відеопроцесор;
 • можливість роботи з монітором навіть при виході з ладу дискретного графічного процесору;

 • зменшення енергоспоживання – звичайна відеокарта вимагає для роботи від 50 до 75 Вт, а більш сучасні моделі до 275 Вт, вбудовані в процесор моделі взагалі не впливають на потужність блоку живлення;
 • немає необхідності в охолодженні;
 • інтегровані відеокарти можуть збільшувати обсяг пам’яті за рахунок загальної ОЗП.
Характеристики відеокарт Intel останнього покоління

Рис. 3. Установка розміру вбудованої пам’яті в BIOS

Ці особливості карт Intel дозволяють придбати порівняно недорогий комп’ютер або ноутбук, без переплати за потужні графічні можливості дискретної графіки, потрібні далеко не всім, і до того ж споживає більше електроенергії і практично не підходить для ноутбуків.

Між тим, використання вбудованих відеопроцесорів має і певні недоліки:

 • набагато менші можливості порівняно з дискретними моделями, включаючи меншу швидкість передачі даних і проблеми з запуском нових ігор;
 • об’єм пам’яті залежить від обсягу пам’яті ОЗУ (немає своїх власних потужностей оперативки).

Незважаючи на ці вади, розробник Intel оголосив у 2015 році про випуск абсолютно нових графічних процесорів 500-ї серії, які змінили моделі 5000-6000.

Вдосконалена графіка, що відноситься до класів HD Graphics і Iris Pro Graphics, призначена для конкуренції з дискретними платами Radeon R7 і R9 і GeForce GTX, і, як показує порівняння продуктивності, цілком справляється з цим завданням.

Основні параметри

На сьогоднішній день на сучасних комп’ютерах, які використовують процесори з вбудованою графікою, можна зустріти три покоління відеопроцесорів Intel:

 • 4-е покоління, випускаються з 2013 року з використанням 22 нм техпроцесу. До нього відносять відеокарти від HD 4200 до HD 5200, що підтримують технологію DirectX 11.1;
 • 5-е покоління, що використовує вже 14 нм техпроцес. Випускається з 2014 року, підтримує DirectX 12.0 і включає карти HD 5500-6200;
 • 6-е покоління (14 нм, DirectX 12.0, серії від HD 510 до Iris Pro 580, Iris Pro 6000).

Згідно інформації виробника, відеопроцесори Iris Pro дійсно перевершують всі інші варіанти дискретних карт і за рівнем продуктивності відповідають приблизно наступним моделям:

 • Intel Iris 540/550 з 48 виконавчими пристроями – AMD Radeon R9 M370X;
 • Intel Iris 580, де виконавчих пристроїв вже 72 – AMD R7 250X і Nvidia GeForce GTX 750.

У той же час показники швидкості самого популярного графічного процесора Intel HD 530 (24 виконавчих пристрої) можуть порівнюватися тільки зі старими і не дуже продуктивними AMD і Nvidia.

Хоча саме цієї вбудованою відеокартою комплектується більшість процесорів Intel Core i7.

Порівнювати обсяги пам’яті таких процесорів немає необхідності, так як він залежить від розмірів ОЗП.

Мінімальний розмір на сучасних процесорах становить 1 ГБ і збільшується по мірі необхідності.

Рис. 4. Объём встроенной видеопамяти, увеличенный за счёт ОЗУ

Рис. 4. Об’єм вбудованої відеопам’яті, збільшений за рахунок ОЗП

Відтворення 3D-графіки

Одним з головних вимог сучасного користувача ПК до відеокарти є запуск ігор з роздільною здатністю від HD до 4К.

За цими показниками варто особливо виділити наступні вбудовані карти Intel:

 • HD Graphics 530, продуктивність якої достатньо для використання сучасних ігрових додатків на мінімальних настройках (до 30 кадрів в секунду);
 • Iris Pro Graphics 6200, що підтримує дозвіл FullHD з 30-40 сек;
 • Iris Pro Graphics 580, забезпечує середні налаштування (на рівні 60 fps) в іграх при використанні достатньої кількості ОЗУ (не менше 16 ГБ).
Порада: варто відзначити, що всі ці графічні процесори входять в комплект самих останніх моделей чіпсетів Intel, купівля яких обійдеться в чималеньку суму. І, при бажанні заощадити, вигідніше купити окремо процесор AMD і дискретну відеокарту тієї ж марки.

Робота з відео

Розглядаючи характеристики сучасних графічних ядер Intel, слід зупинитися й на їх можливості працювати з відео у форматі FullHD і 4К.

Такий показник дуже важливий для тих, хто використовує в якості додаткового або основного дисплея широкоформатні телевізори з екраном від 32″.

При цьому від карти не потрібні такі ж серйозні характеристики, як в іграх – за рахунок меншої частоти кадрів (стандартний для відео показник – 24 кадру в секунду) і відсутності необхідності в подвійний або потрійний буферизации зображення.

Рис. 5. 4K качество при запуске видео на последних моделях видеокарт Intel

Рис. 5. 4K якість при запуску відео на останніх моделях відеокарт Intel

Для якісного зображення необхідна підвищена чіткість, з якою не завжди були здатні впоратися вбудовані відеокарти попередніх поколінь.

Однак, вже починаючи з Intel HD Graphics 4600, програвання фільмів 4К вже стало можливим.

І, тим більше, відмінно справляються з ним і моделі 6-го покоління, включаючи і HD 530, і будь-який варіант Iris Pro.

Енергоспоживання

Серед переваг вбудованих відеокарт знижене енергоспоживання займає далеко не перше місце.

Хоча завдяки невисокій температурі нагрівання процесора і відсутності необхідності додаткового охолодження (графічне ядро охолоджується за допомогою тієї ж системи, що і центральний процесор) материнська плата може встановлюватися в будь-корпус, включаючи mini – і microATX.

Іноді вбудовані графічні процесори набувають саме для мінімізації розмірів, витрат і енергоспоживання.

При цьому нові відеокарти Intel вимагають ще менше додаткової потужності блоку живлення в порівнянні з попереднім поколінням.

Так, сам процесор i7, до складу якого входить графічне ядро, споживає не більше 35-50 Вт і підходить для установки навіть на ноутбуках.

Підведення підсумків

Докладний розгляд параметрів сучасних вбудованих відеопроцесорів від Intel дозволяє відповісти на питання, чи можуть вони замінити дискретні карти або є непотрібною деталлю, що збільшує вартість процесора і практично не використовується.

Варіант відповіді залежить від завдань, які користувач ставить перед стаціонарним або мобільним комп’ютером.

Якщо основним чинником є можливість грати – варто розглянути покупку або процесора з останніми моделями вбудованих графічних процесорів (Iris Pro), або додаткової відеокарти обсягом 4-8 ГБ.

Для зниження нагріву деталей ноутбука і отримання можливості запуску не надто вимогливих до графіку ігор і додатків процесори Intel цілком підходять – при цьому економлять ваші гроші, місце всередині корпусу і витрати на електрику.

Рис. 6. Сравнение возможностей нового поколения графики Intel с предыдущим

Рис. 6. Порівняння можливостей нового покоління графіки Intel з попереднім

У тих випадках, якщо вибір все-таки зроблений на користь вбудованої графіки, варто зупинити увагу на процесорі HD Graphics 530.

Він порівняно доступний за ціною (у складі чіпсетів Intel i7), швидкий і здатний до запуску низки програм, які не змогли б працювати при використанні старих інтегрованих відеокарт.

Непоганим варіантом стане таке графічне ядро і для онлайн-ігор, і для роботи з фотографіями або відео з високою роздільною здатністю (HD і FullHD).

Тим більше що, поступаючись по можливостям вбудованим відеокарт від AMD (типу серії A10), Intel HD 530 випереджає їх за можливостями відтворення відео, завдяки чому дозволяє використовувати комп’ютер в якості домашнього кінотеатру (при з’єднанні з відповідною аудіосистемою і великим екраном).