Коли дошки не рятують: наші враження від альфа-тесту call of duty: vanguard

79

Минулого тижня видавництво activision blizzard і студія sledgehammer games організували на консолях playstation 4 і playstation 5 альфа-тест шутера call of duty: vanguard . Редакція gamemag.ru не пройшла повз цієї події.

У центрі уваги опинився новий режим champion hill (” битва чемпіонів “), який є подальшим розвитком ідей з режиму gunfight для modern warfare 2019 . Задумка sledgehammer games дуже нагадує те , що спочатку студія respawn хотіла додати в apex legends , але в підсумку мутувало в arena .

Концепція наступна. Одночасно в champion hill можуть брати участь вісім команд. В альфі в одній групі могло перебувати тільки дві людини, проте на релізі будуть доступні варіації для одинаків і трійок.

Гравцям надана велика карта, поділена на вісім бойових арен і окремий хаб, в якому раз в кілька раундів можна закупитися зброєю, перками, гранатами і бронею. Після етапу підготовки команди викидає на арени.

Тривалість раунду становить 60 секунд. У кожної команди є 12 життів, які віднімаються після смерті персонажа. Група бійців, що залишилася без життів вибуває з турніру, поки не залишиться тільки одна.

Додаткові жетони життя можна знайти на аренах, а також купити в магазинах. Крім того, на картах розкидані купки з грошима і патронами, які також випадають і з убитих гравців. При цьому зброю можна проапгрейдити прямо на полі бою, завдяки чому у автомата томпсона і з’являється якийсь футуристичний коліматор.

Проблема champion hill полягає в тому, що режим погано продуманий. І всі основні косяки здатні проявитися всього за один бій.

Видимість в грі в залишає бажати кращого – коричневі чоловічки бігають по коричневій карті. Проблему посилює компактність арен, а також велика кількість різних ящиків і перешкод, що закривають огляд.

Як ми і передбачали, розрекламована “тактична разрушаемость” на ділі виявилася пшиком. На практиці багато гравців змін не помітили, бо механіка обмежується руйнуванням дощок, якими заколотили віконні простору.

Так, можна знищити кілька деревинок, щоб влаштувати пастку. Але такий метод ведення боїв суперечить основному геймплею call of duty, а також дизайну арен. Поки гравець буде намагатися прицілитися через дірку, противник на першій космічній забіжить збоку і розстріляє “мисливця”.

За відчуттями, в vanguard вбивають значно швидше, ніж в cold war . Простіше забути про” тактичну разрушаемость ” і просто бігати по карті. Або навіть сховатися в якомусь кутку, дочекавшись кінця раунду. Так, це цілком робоча тактика в champion hill, враховуючи ліміт в 60 секунд.

Через пристойну кількість життів і команд матчі вийшли досить затягнутими, через що гравці можуть зробити рейджквіт. Це може ускладнити і спростити життя одночасно. Справа в тому, що одиночці простіше сховатися на карті, а також зберігати цінні життя. Завдяки цьому в одному з раундів ми змогли в підсумку посісти друге місце.

Тут же розкрилася і інша проблема – дисбаланс. Якщо команд залишилося непарна кількість, то одну з них відправляють достроково в хаб. З одного боку, це дозволяє зберегти цінні життя. З іншого – у гравців може не виявитися додаткових грошей на закупівлю екіпіровки, яка представляє серйозну цінність. Так, броня дозволяє витримати кілька влучень, а літак-розвідник в рамках одного раунду позначає опонентів на карті.

В результаті може скластися ситуація, коли перемогу може здобути не найсильніша або злагоджена команда, а сама везуча. І це збиває з пантелику.

Очевидно, що champion hill потребує доопрацювання. Крім того, виникають питання до реалізації “тактичної разрушаемости” в інших режимах.

Що стосується оптимізації vanguard, то на ps4 pro шутер працював добре. Проблеми може створити примусова реєстрація аккаунта на сайті activision , без якої не пускають в гру.

Наступного тижня на playstation стартує бета-тест call of duty: vanguard. Саме тоді можна буде зробити більш детальні висновки. Можливо, розробники внесуть якісь додаткові правки в champion hill.