Огляд nuclear blaze-ретро-адвенчура про гасіння пожеж

23

Розглядаючи графік найближчих релізів, я випадковим чином набрів на якийсь nuclear blaze – ретро 2д адвенчуру про гасіння пожеж, яку просували зі слоганом “від творця dead cells”. Як виявилося,” творець “- це не студія-розробник, а один з оригінальних дизайнерів”рогалика”. Пахне погано, але унікальний сеттинг “індички” мене зачепив і я замовив собі копію гри на огляд. Nuclear blaze вже доступна в steam і продається за 233 рубля. Ціна ця обумовлена невисокою тривалістю гри – ~3 години на одне проходження + режим дитини про порятунок кошенят. Особливої реіграбельності гра не надає, але секретів і пасхалок досить, щоб зацікавити полюбили геймплей гри на повторне, 100% проходження. Та й для спідранов гра добре підходить – можна включити відповідний таймер в меню гри.

Граємо ми за пожежника, десантируемого в саме пекло великої пожежі, який ми тут же починаємо гасити. Розібравшись з парою вогнищ і основами управління, наші товариші відправляють нас вперед на розвідку, і ми потрапляємо в якийсь підземний дослідницький комплекс. Шляху назад немає-тільки вперед, гасити пожежі і рятувати кошенят. Зовсім скоро гра приймає несподіваний оборот-дослідницький комплекс займається вивченням аномалій, а дія гри відбувається у всесвіті scp. Цей фантастичний поворот задає атмосферу і загострює обстановку, а також логічно пояснює появу супротивників на пізніх стадіях гри.

Сама гра являє собою 2d-платформер зі стріляниною з пожежного шланга. Бігаємо по рівню, гасимо вогонь і намагаємося вижити. Будь-яке зіткнення з вогнем моментально відправляє нас до чекпоінту і гасити вогонь доводиться заново. Головний герой може стріляти водою вперед, наверх і фонтанчиком навколо себе, а з проходженням гри відкривається кілька нових мувів і додаткових особливостей (на зразок можливості використовувати шланг на сходах). Основним ресурсом виступає вода, яку ми підкачуємо зі спеціальних терміналів. Без них натиск води дуже слабкий і ефективно гасити пожежі не вийде – тому потрібно планувати свій маршрут таким чином, щоб регулярно заправлятися і більш швидко і ефективно гасити вогонь.

Вогонь буває різних видів-горіти може паливо, яке моментально спалахує і поширюється, пожежа може бути електричний – тоді перед гасінням обов’язково відключити електрику, або звичайний. Поєднуючи три простих типи вогню з обвалами стелі і особливостями рельєфу, гра створює безліч цікавих випробувань. Вогонь, однак, може спалахнути заново і має особливість поширюватися, іноді із закритих приміщень або прорвалися газових труб. У таких ситуаціях доводиться гасити вогнища кілька разів, поки переміщаєшся по рівню, включаєш місцеві системи пожежогасіння, борешся з окремим вогнищами і перекриваєш газ і електрику. Ігровий процес заохочує ефективне і швидке пожежогасіння-потрібно стежити за запасами води в баках за спиною, грамотно будувати маршрут і економно гасити вогнища. Дуже цікаво побачити спідрани цієї гри-має бути видовищно!

Гра дуже плавно нарощує рівень складності, підкидає нові ігрові ситуації і нові випробування, а ближче до кінця гри взагалі додає ворогів і екшен. Nuclear blaze проходиться за один підхід на одному диханні, зовсім не просідаючи за якістю виконання. Причепитися за підсумком просто ні до чого-гра за 250 рублів або $10, і 2-3 години гри робить рівно те, що обіцяє. Унікальний ігровий сеттинг, цікавий геймплей, чуйне управління і симпатична ретро-графіка. Якщо занудьгували дощовим вечором і хочеться чогось веселого і оригінального-купіть nuclear blaze. Не пошкодуєте.

плюси

  • унікальна концепція
  • веселий, цікавий геймплей
  • плавно зростаючий рівень складності
  • високий темп гри
  • низька ціна в steam

мінуси:

  • тривалість гри 2-3 години

8/10