Огляд розумних окулярів від facebook і ray-ban

28

Сонцезахисні окуляри ray-ban stories здаються одночасно і нормальними, і абсолютно ненормальними, і вельми звичними. Я використовував подібні продукти час від часу протягом декількох років. Прийшов час познайомитися з першими розумними окулярами від facebook.

Через кілька років обіцянок і чуток, перші розумні окуляри facebook недалеко пішли від звичайних. Це не гарнітура доповненої реальності взагалі, в них немає дисплеїв, замість цього вони являють собою суміш технологій, які вже були в інших розумних окулярах: в них є камери, мікрофони і динаміки. Це навушники і фотокамера в одному, і все. Це те, що я очікував, грунтуючись на недавніх коментарях марка цукерберга, які встановили мої очікування в цьому році, але я все ще здивований, що вони не надто розсовують межі.

Партнерство з великим виробником окулярів essilorluxottica [володіє брендом ray-ban] і дизайн – ось чим вони цікаві. Ray-ban stories-дивна назва для окулярів за $299, вони не особливо згадують facebook в плані брендингу. Крім того, це чітка спроба перейняти естафетну паличку у snapchat, яка випускає аналогічний пристрій spectacles з камерою, а також у bose і amazon, що випускають frames і echo frames відповідно як аналог навушникам. Реально, вони являють собою сплав двох ідей. І на даний момент нічого більшого вони з себе не представляють, навіть якщо facebook обіцяє піти набагато далі в майбутніх продуктах.

Але спочатку facebook доведеться перетнути межі конфіденційності-тепер не тільки у тих, кого сфотографували, але і у тих, хто носить ці окуляри з мікрофоном і камерою. Гарнітури віртуальної реальності-це одна справа, вони знімаються з особи після закінчення роботи з ними. Окуляри, які ви носите кожен день, є початком більш масштабних амбіцій facebook-стати виробником носяться пристроїв, які будуть постійно на зв’язку, і більшості людей буде важко змиритися з цим.

Йдучи по тихій заміській вулиці, я дивлюся в небо, воно записується камерами окулярів. Я чую навколо себе з динаміків нову пісню abba – i still have faith in you під меланхолійний кінець літа. Візьму – но свої нові розумні окуляри ray-ban на прогулянку.

Ray-ban stories відчуваються як консервативний початок. Їм не вистачає деяких функцій, які вже були в аналогічних продуктах. Окуляри, що працюють як навушники, не мають технології просторового звуку, яка є у bose frames і apple airpods pro. Стереокамери по обидві сторони від лінз також не можуть працювати з ефектами доповненої реальності. У facebook є кілька трюків з розширеною реальністю в новому додатку-компаньйоні під назвою view, за допомогою якого окуляри сполучаються зі смартфоном, але в основному це способи використання даних про глибину для декількох простих ефектів соціальних мереж.

Так, цим окулярам потрібен ваш смартфон. По суті, вони є периферійним пристроєм для смартфона. Я тестував ray-ban stories в парі з iphone 12 pro. Хоча в моїх окулярах ray-ban використовуються сонцезахисні лінзи, їх можна оснастити поляризованими лінзами або лінзами за рецептом, тоді вони можуть бути моїми повсякденними окулярами. Але окуляри, що прийшли на огляд, не були оснащені оптичними лінзами, тому для корекції зору я використовував контактні лінзи, коли носив їх.

Ray-ban stories і мої старі ray-ban. Зможете знайти відмінності? джерело: cnet.

Дизайн: трохи нормальний

Окуляри, що мають кілька версій з різним дизайном і кольором лінз, вражають, тому що по дизайну вони майже нормальні, навіть більше, ніж моделі від amazon і bose. Ray-ban stories спочатку виглядають нешкідливо, але вони все ще незвичайні для повсякденності — дужки товсті, чохол для зарядки, в якому вони йдуть, має особливу форму саме для цих окулярів, а по кутах оправи знаходяться камери. На відстані вони здаються невидимими, але поблизу об’єктиви явно видно.

Індикатор горить, коли йде запис, прямо біля однієї з камер. Джерело: cnet.

Я тестував модель wayfarers, але є ще дві інші на вибір: round і meteor. Ці глянцеві чорні ray-ban навіть поблизу виглядають як мої старі розвалюються ray-ban. Вони менше схожі на техніку і більше схожі на окуляри. Є кілька кольорів (глянцеві чорний, синій, оливковий, коричневий і один чорний матовий) і шість стандартних лінз (зелені g-15, зелені фотохромні g-15, темно-сірі, поляризовані темно-сині, коричневі градієнтні і прозорі).

У багатьох відношеннях нормальний вигляд цих окулярів здається їх найбільшим досягненням. Друзі та родичі були здивовані, дізнавшись, що я ношу розумні окуляри, навіть коли вони стояли поруч зі мною впритул.

Всередині окулярів також знаходиться індикатор стану батареї і запису. Джерело: cnet.

Почуття, ніби вони постійно включені (навіть якщо це не так)

Розкриваючи і надягаючи окуляри, я чую звук включення. Коли я кажу “привіт, facebook”, біля моїх вух лунає тихий звук, що дає мені зрозуміти, що окуляри слухають. Крім того, у верхньому кутку мого периферичного зору біля правого ока загоряється світлодіод, який я майже не бачу. Окуляри не розмовляють зі мною, коли кажу»привіт, facebook”. Вони просто видають короткі гудки, які трохи схожі на звуки валл-і.

Окуляри з’єднуються через bluetooth також, як і розумні годинник, за допомогою нового додатка facebook view. Коли окуляри знаходяться на моїй голові, вони за замовчуванням використовуються в якості bluetooth-аудіо для мого смартфона. Права дужка очок являє собою сенсорну поверхню, по якій можу один раз, двічі або тричі торкнутися, щоб прийняти або завершити виклики, відновити і призупинити відтворення музики, а також пропустити трек. Змахування вперед і назад збільшує або зменшує гучність.

У верхній грані правої дужки є фізична кнопка камери, яку можу натиснути один раз, щоб почати запис відео, або натиснути і утримувати, щоб зробити знімок. Але між натисканням і фотографією є затримка, а запис відео відбувається практично миттєво.

При фразі «привіт, facebook» доступні тільки дві функції: зняття фото і запис відео. Я не можу включити музику, зателефонувати, змінити гучність або зробити що-небудь ще в дусі google асистента або alexa. Це явно так і задумано. Я не впевнений, наскільки довіряю facebook голосові запити на ходу, але я б також хотів більше двох команд.

За замовчуванням facebook записує голосові запити в журнал всередині програми, який можна видалити. Ці голосові запити аналізуються facebook, але є опція, що дозволяє відключити збереження розшифровок, можна також взагалі відключити голосового помічника. Facebook стверджує, що ці записи допомагають поліпшити штучний інтелект, також роблять alexa, google асистента та інші голосові помічників. Він не все підряд записує в журнал все (принаймні, я так не думаю).

Кнопка спуску затвора знаходиться на одній дужці, прямо над сенсорною панеллю, яка регулює гучність, і її можна натиснути для відповіді на виклики і відтворення / паузи.

Якість звуку і зйомки: задовільно

Ray-ban stories працюють як bluetooth-навушники, передаючи музику в мої вуха з найближчих динаміків також, як і oculus quest 2. Я можу легко їх носити, надягати і знімати маску, не висовуючи навушники назовні, коли збираюся в магазин, але рівень і якість звуку далеко не такі хороші, як в навушниках або навіть в bose frames, які звучать багатшими і голосніше. Вони досить хороші для казуального прослуховування подкастів, деякої музики або телефонного дзвінка. Судячи з відгуків співрозмовників, вбудовані мікрофони працюють добре для зв’язку. В окулярах є три мікрофони, які непогано працюють при дзвінках на вулиці. Але іноді поблизу звучить таке відчуття, ніби газонокосарки заважають.

Сторонні люди можуть почути музику або розмову, якщо вони підійдуть досить близько до моїх вух або коли перебуваю в тихому місці. Це схоже на те, як oculus quest видає звук, який все ще можна почути на відстані.

Я здивований, що в цих окулярах відсутня технологія просторового звуку, яка останнім часом стала популярною. Facebook оптимістично ставиться до просторового звуку як до способу віртуального об’єднання людей, але зараз в цих окулярах відсутній цей елемент.

Автопортрет через ray-ban stories, дзеркало у ванній. Джерело: cnet.

Як камера ці окуляри підійдуть в крайньому випадку, але вони не зможуть замінити смартфон. 5-мегапіксельні камери ніколи не створювалися для конкуренції з камерами смартфонів, і деякі фотографії здавалися менш насиченими і деталізованими, ніж я звик. Але деякі знімки в парку виглядали добре, і мати деяку можливість зробити знімок в ситуаціях без смартфона краще, ніж нічого. Знову з’явилися знайомі спогади про пристрої з сурогатною пам’яттю, включаючи google glass. Але в цих окулярах немає дисплеїв-потрібноДивитися вперед і просто сподіватися, що ви правильно звернули увагу. Загалом, все обійшлося.

Відео, записане 30-секундними серіями, виглядає краще, ніж очікувалося, але це не gopro, і 30-секундний ліміт запису означає, що вони ніколи не стануть справжньою камерою для зняття серйозних занять спортом, кулінарії, мистецтва або інших можливих застосувань.

Камера знімає відео в квадратному форматі з роздільною здатністю 1184×1184 пікселів і частотою 30 кадрів в секунду (також є вертикальний портретний режим) і фотографії з нормальним співвідношенням сторін 4:3 і роздільною здатністю 2592×1944. Ніяких круглих відео, як у snapchat spectacles, немає (на щастя).

Знято на ray-ban stories: найближчий парк. Одна з кращих фотографій.

За даними facebook, в окулярах є вбудоване сховище, якого вистачить для тридцяти п’яти 30-секундних відео або 500 фотографій. Я ніколи не заповнював його повністю на жодній з поїздок, але також тримав поруч свій смартфон. Окуляри підключаються до смартфону за допомогою програми facebook view, щоб вивантажувати фотографії та очистити сховище окулярів. Вони призначені для використання зі смартфоном поблизу, але також можуть бути автономними окулярами на кілька годин. Окуляри заряджаються за допомогою доданого футляра за допомогою хитро захованого магнітного контакту, захованого в одній з петель підлокітника окулярів. Але це також означає, що вам обов’язково потрібно футляр для використання окулярів.

Зарядний футляр, що входить в комплект, — єдиний спосіб зарядити окуляри. Джерело: cnet.

Футляр має порт usb-c для підзарядки і вміщує достатньо батареї, щоб зарядити окуляри кілька разів (три рази, як заявляє facebook). Термін служби батарей окулярів і футляра відображається в додатку view на смартфоні. Футляр заряджає окуляри наполовину за 30 хвилин або повністю за 70 хвилин.

Вони також оснащені bluetooth і wi-fi: bluetooth 5 використовується для підключення до смартфону і передачі звуку, wi-fi 5 — для більш швидкого завантаження фотографій і відео.

я відчуваю себе ніяково, фотографуючись в них. Джерело: cnet.

Поважаючі конфіденційність або шпигунські окуляри?

Знову обговоримо триваюче питання про розумні окуляри і суспільне визнання. З моменту зльоту і падіння google glass в 2013-2014 роках ми так і не вирішили, як поводитися з носяться на голові пристроями, оснащеними камерою. Facebook надає безліч рекомендацій щодо конфіденційності в керівництві з експлуатації ray-ban stories та в навчальному посібнику програми facebook view, в основному пропонуючи дотримуватися місцевих законів, не використовувати окуляри під час водіння або використання важкого обладнання та вимикати їх у певних громадських місцях. З внутрішньої сторони окулярів на одній дужці є вимикач, але окуляри зазвичай нічого не роблять автоматично, якщо ви спеціально не попросите голосом або не натиснете кнопку затвора.

Білий світлодіод, вбудований в передній кут рамок, загоряється для попередження людей, коли ви записуєте відео (також є звук клацання затвора при зйомці фотографій), але ці попередження ледь помітні. Мої діти, що стояли поруч зі мною при яскравому денному світлі, їх не помітили. Це, в поєднанні з несподівано маленькими затемненими об’єктивами камер на окулярах, робить їх найбільш непомітними, ніж я очікував. Відмінно підходить для того, щоб носити їх, не виділяючись. Більшість людей навряд чи подумають, що там є вбудовані камери.

Знову ж таки, ми вже знаходимося в світі, де наші смартфони весь час роблять фотографії. Життя — це вже стан полунаблюдения. Але це не означає, що окуляри з камерами також є прийнятною соціальною нормою.

Додаток facebook view, в якому окуляри з’єднуються з телефоном, а також зберігаються фотографії та відео з них. Також тут є деякі фільтри. Джерело: cnet.

Але як щодо побоювань щодо вторгнення facebook у приватне життя власника окулярів? нова програма перегляду facebook обіцяє стати безпечним місцем, де фотографії збираються та не передаються іншим додаткам, а також не завантажуються та не аналізуються в facebook для персоналізації реклами. Однак завантаживши їх в соціальну мережу facebook або instagram, ви потрапляєте під стандартні правила конфіденційності facebook в соціальних мережах. Facebook також повідомляє, що всі дані про використання камери (або те, що бачать або чують окуляри) не використовуються для персоналізації реклами, але є опції, що дозволяють facebook аналізувати, як ви використовуєте окуляри (кількість зроблених фотографій, тривалість використання), використовуючи зібрані дані це для, як вони заявляють, поліпшення і персоналізації продукту. Я залишив їх вимкненими.

Все це турбує? звичайно, facebook неминуче буде стирати межі між конфіденційністю і вашими даними в міру ускладнення обладнання, як і інші виробники пристроїв доповненої реальності.

Ray-ban stories поруч з oculus quest 2. Коли ці двоє почнуть збігатися один з одним? джерело: cnet.

Привіт, facebook, що далі?

Ці ray-ban stories показують, що звичайні окуляри з технологіями всередині дійсно можливі. Але це абсолютно не окуляри розширеної реальності, і амбіційний шлях facebook включає в себе більше, ніж динаміки та камери. Зараз facebook випробовує масиви датчиків у прототипах окулярів, щоб побачити, як майбутні пристрої можуть бачити та відображати світ. Так facebook хоче бачити свої майбутні гарнітури доповненої реальності. Крім того, колись браслети і годинник з нейровводом будуть діяти як пристрої для жестів і дотиків до невидимих об’єктів, що відображаються на дисплеях, вільних від рук.

Що далі facebook зробить з окулярами — вельми цікаво. Оголошене facebook багаторічне партнерство з essilorluxottica, яке починається з цих більш простих очок, явно націлене на набагато просунуті речі. Змішання віртуального і реального світів за допомогою вбудованих дисплеїв і просторового звуку. Але нічого цього тут немає.

На даний момент ray-ban stories залучають тим, що вони ray-ban. І є щось футуристичне, щоб поставити їх і раптом почути, як вони готові жити, здається живим. Але їх розумні функції поки обмежені. Може бути, це вас втішить або розчарує. Або два в одному. Але справжнє бачення розширеної реальності від facebook займе більше часу. Якщо ви дійсно зацікавлені в змішаній реальності за кілька сотень доларів, oculus quest 2 вже насолоджується цим. Ці ray-ban можуть в кінцевому підсумку еволюціонувати, щоб коли-небудь зустріти quest.