В японії створили пластини для жорстких дисків з технологією mas-mamr — hdd на них запропонують обсяг більше 30 тбайт

36

Японська компанія showa denko k. K. (sdk) — один з двох найбільших незалежних виробників магнітних пластин для жорстких дисків — повідомила про розробку другого покоління пластин для накопичувачів з технологією запису з допоміжним мікрохвильовим випромінюванням або mamr (microwave-assisted magnetic recording). Нові» млинці ” mas-mamr дозволять підняти максимальну ємність hdd до двох разів, в чому, зокрема, повинна досягти успіху компанія toshiba.

Джерело зображення: western digital

Абревіатура mas-mamr розшифровується як microwave assisted switching-microwave assisted magnetic recording. З mamr ми вже знайомі: в процесі запису спеціальний мікрохвильовий генератор в записуючої голівці hdd долає коерцетівную силу намагніченого ділянки запису на пластині (магнітного домену) і змінює його намагніченість на необхідну в процесі запису даних.

Приставка mas, пояснюють розробники, означає ще більш сильний вплив мікрохвильового випромінювача на ділянку запису на магнітній пластині, що дозволяє значно зменшити ширину доріжки запису на «млинці». Технологія дозволяє проявитися ефекту сильної магнітної осциляції між генератором крутного моменту спина (sto) і магнітним носієм запису. В ідеальному випадку технологія mas-mamr дозволить до двох разів збільшити щільність запису на жорстких дисках, обіцяючи появу накопичувачів ємністю понад 30 тбайт.

У розробці нових носіїв ключову роль зіграли компанії toshiba і tdk. Компанія toshiba, як відомо, почала активно використовувати пластини mamr у своїй продукції, відсунувши колишнього піонера в цій сфері-компанію western digital. Власне, саме toshiba запропонувала концепцію mas-mamr і має намір надалі використовувати її в серійній продукції.

Розробником і виробником магнітних головок з підтримкою mas-mamr стала компанія tdk. В рамках спільної програми sdk, toshiba і tdk вперше в світі спільно довели, що hdd в поєднанні з головкою читання/запису з подвійним спін-інжекційним шаром, розробленої tdk, і hd-носієм з магнітним шаром нового типу, розробленим sdk, може істотно збільшити ємність зберігання даних hdd завдяки прояву ефекту mas.