Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

488

Відновлення MicroSD в наш час є дуже затребуваною темою, адже флешки ламаються дуже часто, а інформацію з них втрачати не хочеться.

Тому багато хто шукає в інтернеті інформацію про те, як простіше всього добути інформацію з носія, який не працює.

Причому проблеми можуть бути самими різними – у кого-то флешка просто не відновлюється, у когось з’являються помилки і так далі.

А відповідь на вищезазначене питання дуже простий – є спеціальна програма для відновлення MicroSD, причому далеко не одна.

Користувачеві потрібно лише скористатися найбільш придатної з них.

Програми для відновлення MicroSD

CardRecovery

Дана програма чудово справляється з відновленням фотографій, відео-та аудіоконтенту з накопичувачів інформації.

На жаль, звичайні файли вона не відновлює, тому і призначена вона не тільки для тих флешок, які використовуються в мобільних телефонах, фотоапаратах і плеєрах.

Як використовувати CardRecovery :

 • Завантажуємо програму за цим посиланням. Запускаємо її, читаємо привітання і тиснемо Next.
 • Вибираємо флешку в розділі Drive letter, тип пристрою в розділі «Camera Brand and File type» (там же ставимо галочки навпроти тих типів файлів, які будуть відновлюватися) і папку, куди будуть збережені відновлені файли в розділі Destination Folder. Тиснемо Next.
 • Чекаємо закінчення процесу відновлення. Тиснемо Next.
 • Бачимо список відновлених файлів. Ставимо галочки біля тих, які хочемо зберегти. Тиснемо Next в останній раз. Процес закінчений.
 • Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №1. Робота CardRecovery

  PC Inspector Smart Recovery

  Це вже набагато більш функціональна програма, яка відновлює практично всі доступні сьогодні типи файлів.

  Вона працює як для незнімних жорстких дисків, так і для знімних носіїв. Щоб нею скористатися, необхідно зробити наступне:

 • Завантажити програму за цим посиланням. Відкрити її.
 • У стартовому вікні вибрати пункт «Відновлення логічних файлів». Можливо, потрібно натиснути на вкладку із зеленою стрілкою вгору ліворуч.
 • Далі потрібно вибрати потрібний диск на одній з вкладок (він може бути і серед логічних дисків). Натиснути на галочку праворуч.
 • Підказка: Дізнатися букву і назву флешки Windows можна в «Моєму комп’ютері» («Комп’ютер», «комп’ютер» в залежності від ОС).
 • Вибрати початковий і кінцевий сектор. Зробити це потрібно так, щоб розмір сканування відповідав розміру носія. Натиснути на галочку зліва.
 • Далі побачимо список всіх файлів. Зеленим позначено ті, що можна відновити, а жовтим – ті, що не вимагають відновлення. Після цього потрібно натиснути на іконку дискети ліворуч.
 • Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №2. Робота PC Inspector Smart Recovery

  R-Studio

  На офіційному сайті пишуть, що на сьогоднішній день — це саме «вичерпне» програмне забезпечення для відновлення файлів.

  Користувачі не чинять опір цьому висновку. Щоб відновити дані з допомогою R-Studio необхідно зробити наступне:

 • Завантажити програму (ось посилання) і запустити її.
 • У розділі Drivers слід натиснути на носій, з якого будуть відновлюватися дані. У розділі Properties будуть відображені його властивості.
 • Далі в розділі Папки відображаються папки, а в розділі Contents — файли в цій папці. Щоб їх відновити, потрібно натиснути на кнопку Recover на верхній панелі вікна програми.
 • Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №3. Робота R-Studio

  Easy Recovery

  Багато фахівців говорять про те, що це дійсно хороша програма для відновлення файлів. Перевірити це можна тільки одним способом:

 • Завантажити безкоштовну версію програми по цьому посиланню і запустити її.
 • У стартовому вікні натискаємо «Продовжити». В наступному вибрати «Карти пам’яті».
 • Ще раз натиснути «Продовжити». Вибрати «Відновлення даних» і внизу поставити галочку навпроти файлової системи цього носія.
 • Ще раз натиснути «Продовжити». Дочекатися закінчення сканування видалених файлів і вікна зі звітом про список видалених файлів і папок. На кожному можна натиснути правою кнопкою миші і вибрати пункт «Зберегти як…».
 • Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №4. Easy Recovery

  Flash Memory Toolkit

  Це дуже багатофункціональна програма.

  Вона крім відновлення, може також виконувати функції тестування, знищення конфіденційної інформації, резервне копіювання і отримання детальної інформації про пристрої.

  Щоб відновити дані, потрібно всього лише вибрати флешку в розділі Device, натиснути на пункт File Rеcovery в меню зліва і слідувати всім інструкціям програми.

  Завантажити програму можна тут.

  Підказка: Всі з перерахованих вище програм можна завантажити безкоштовно на некомерційному ресурсі flashboot.ru.

  Читайте інші статті про ремонт флешок:

  Кращі безкоштовні програми для ремонту флешок

  Як відновити флешку Transcend? Інструкція

  Іноді відновлення флешки MicroSD за допомогою перерахованих вище програм відбувається не так гладко, як того хочеться – можуть виникати деякі проблеми.

  Розглянемо найпоширеніші з них.

  Проблеми з відновленням MicroSD

  MicroSD не визначається

  Буває таке, що потрібно виконати відновлення MicroSD карти, але комп’ютер –банально – не бачить.

  Цікаво, що зазвичай таке відбувається абсолютно несподівано і без видимих причин: користувач в черговий раз вставляє картку, і раптом комп’ютер перестає її бачити (раніше він вставляв її, і все було добре).

  В такому випадку можливі три варіанти:

 • Буква назви диска збігається з буквою вже підключеного диска. Дійсно, можливий варіант, що до комп’ютера вже підключений який носій інформації, а флешка чомусь позначається тією ж літерою при підключенні. В такому випадку необхідно відкрити стандартну утиліту Управління дисками» (Win+R і ввести «diskmgmt.msc»), там вибрати флешку, натиснути на неї правою кнопкою миші і вибрати «Змінити букву диска або шлях до диска». Після цього залишиться вказати якусь іншу літеру латинського алфавіту та зберегти зміни.
 • Рис. №5. Изменения буквы диска в утилите «Управление дисками»

  Рис. №5. Зміни букви диска у утиліті «Управління дисками»

 • Відсутність драйверів. В деяких випадках і в старому перевіреному, і новому комп’ютері із встановленою операційною системою може не бути драйверів для будь-яких носіїв. Вихід тут один – завантажити і встановити їх. Краще всього зробити, виконавши пошук на офіційному сайті. Можна скористатися програмою DriverPack Solution. Скачати її можна за цим посиланням. Вона самостійно визначає, які пристрої підключені до комп’ютера і є для них оновлень драйверів. Зручно, що програма сама визначить, встановлені драйвери для флешки. Якщо це не так, вони будуть встановлені масово, разом з усіма. Для цього користувачеві потрібно просто натиснути на вкладку «Драйвери» зліва і натиснути на кнопку «Встановити автоматично».
 • Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №6. Сторінка установки драйверів DriverPack Solution

 • Ще можна спробувати підключити карту пам’яті до іншого пристрою. Це дасть шанс все-таки прочитати файли і скористатися програмою для відновлення. Наприклад, можна вставити MicroSD в телефон і відновлювати вже не саму карту, а весь телефон як носій.
 •  

  Читайте інші матеріали GeekNose про відновлення інформації з дисків:

  Відновлення даних з жорсткого диска: Причини неполадок і вирішення

  Як відновити дані з диска або розділу файлова система яких визначається як RAW

  Ще одна поширена проблема полягає в тому, що комп’ютер бачить флешку, але не бачить самі файли на флешці.

  Комп’ютер «не бачить» файли MicroSD

  Це означає, що сама флешка визначається комп’ютером, але деяких файлів (або навіть усіх) на ній немає.

  Користувач може подумати, що проблема в самій карті і їй потрібно проводити відновлення. Але все може бути набагато простіше.

  Рішення такої проблеми полягає в тому, щоб перевірити комп’ютер на наявність вірусів, зокрема, на «трояни», і видалити їх.

  Дійсно, «троян» може робити файли прихованими. Тому сміливо включайте і використовуйте свій антивірус, перш ніж журитися про втрачених даних.

  Варто сказати, що в деяких випадках процес відновлення MicroSD може відрізнятися в залежності від виробника.

  Далі ми розглянемо, як відбувається відновлення карти пам’яті MicroSD різних фірм.

  Відновлення MicroSD різних виробників

  Відновлення MicroSD Transcend

  Для карт MicroSD фірми Transcend існує власне програмне забезпечення для відновлення файлів. Називається воно RecoveRx.

  Ця програма враховує індивідуальні особливості карт даного виробника і вміє виконувати свої функції набагато краще, ніж всі перераховані вище програми.

  Крім відновлення, RecoveRx вміє форматувати картку і ставить на неї пароль.

  Щоб виконати відновлення, необхідно зробити наступне:

 • Завантажити і запустити програму (ось посилання). Вибрати в меню зверху Recover. У вікні програми вибрати Transcend (може відрізнятися в залежності від назви карти, за замовчуванням воно таке, як наведено тут).
 • Вибрати типи файлів.
 • Дочекатися закінчення процесу і побачити список файлів, доступних для збереження. Зберегти потрібні за допомогою контекстного меню, яке з’являється після клацання правою кнопкою миші на файл).
 • Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №7. Робота RecoveRx

  Відновлення MicroSD Kingston

  Проблема флешок цього виробника в тому, що в них, в основному, використовуються контролери Phison.

  А це означає, що користувачеві доведеться вдатися до низкорівневому відновленню.

  Інші способи можуть просто не діяти. Якщо описати коротко, то процес полягає в наступному:

 • Визначити параметри Vendor ID, Product ID, щоб потім з ним знайти потрібну утиліту. Зробити це можна за допомогою програми USBDeview (посилання). Відкриваємо програму і знаходимо потрібну карту в списку. Тиснемо на ній правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Html-звіт: вибрані елементи». Прокручуємо з’явилося вікно до того моменту, поки не побачимо Vendor ID, Product ID.
 • Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №8. Робота USBDeview

 • Заходимо на сайт flashboot.ru/iflash/ і вводимо у відповідні поля потрібні параметри. В результаті ми побачимо список всіх випадків, коли траплялися проблеми з цією моделлю. А праворуч, в розділі UTILS будуть програми для низькорівневого відновлення даної моделі. Користувачеві потрібно спробувати їх все – зазвичай на офіційних сайтах можна знайти більш детальні інструкції по використанню.
 • MicroSD Kingmax відновлення

  У Kingmax теж є власне програмне забезпечення. Існує дві програми – одна для накопичувачів серій U-Drive і PD-07, а друга для Super Stick.

  Завантажити обидві програми можна тут.

  Їх використання вкрай простий – потрібно вставити флешку, запустіть програму і натиснути на потрібний накопичувач.

  Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №9. Робота Super Stick Disk Recovery Wizard

  Відновлення Sandisk MicroSD

  Користувачі пишуть, що у випадку з несправностями накопичувачів Sandisk допомагає тільки повне форматування за допомогою програм SDFormatter або – найцікавіше – Formatter Silicon Power.

  Після цього флешка буде працювати як нова. Використання програми дуже просте.

  У Formatter Silicon Power взагалі є тільки одне маленьке вікно з двома кнопками (там потрібно натиснути Format), а в SDFormatter є більше опцій, але все одно достатньо буде натиснути на кнопку Format.

  Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №10. Робота Formatter Silicon Power і SDFormatter

  Smartbuy MicroSD відновлення

  Роботі з флешками цього виробника властивий один цікавий момент – якщо флешка не працює, можна просто почекати, аж до декількох років, і вона після цього знову буде працювати.

  Якщо чекати не хочеться, що потрібно пробувати всі програми для відновлення, які тільки вийде знайти.

  Добре допомагає DiskInternals Uneraser.

  Цей додаток має вигляд звичайної папки.

  Вибравши носій, потрібно натиснути на кнопку Recover вгорі, дочекатися закінчення процесу і побачити список файлів, які можна відновити.

  Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №11. Робота DiskInternals Uneraser

  Qumo MicroSD відновлення

  MicroSD фірми Qumo славляться тим, що вони просто раптово «вмирають». Одного разу вони перестають працювати, і після цього побачити в них хоч якісь ознаки життя буде вельми проблематично.

  Деякі користувачі радять використовувати вищезазначені програми R-Studio і CardRecovery. Але далеко не у всіх випадках вони будуть ефективними.

  Є спеціальні компанії, які займаються відновленням «мертвих» флешок апаратними методами, але такі послуги коштують недешево, і зазвичай дешевше виходить придбати новий накопичувач.

  Відновлення A-Data MicroSD

  В даному випадку теж більшість програм не допомагають. Найкраще з флешками A-Data працює Paragon Partition Manager Free.

  Спочатку в цій програмі необхідно виконати форматування (кнопка Format Partition в головному меню), а потім створити новий порожній розділ (Create new partition).

  Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №12. Paragon Partition Manager Free

  Oltramax MicroSD відновлення

  У цьому випадку теж добре допомагає повне форматування за допомогою SD Card Formatter. У деяких випадках вдається відновити працездатність накопичувача за допомогою ALCOR MP.

  Повну інструкцію по його використанню можна прочитати тут.

  Відновлення пошкоджених MicroSD

  В деяких випадках при використанні накопичувача на екрані з’являється напис «Пошкоджена карта пам’яті» або щось подібне.

  Тут допомагають наступні програми:

  • Smart Data Recovery – потрібно вибрати носій і натиснути кнопку Find, після чого відбудеться пошук всіх файлів, які хоч якось можна відновити;
  Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №13. Робота Smart Data Recovery

  • Recuva – при запуску потрібно вибрати носій і натиснути на кнопку «Аналіз», дочекатися закінчення процесу і побачити список файлів, доступних для відновлення;
  Рис. №14. Список файлов, доступных для восстановления, в Recuva

  Рис. №14. Список файлів, доступних для відновлення, Recuva

  • BadCopyPro – тиснемо зліва на Memory card, потім Next, ще раз Next, чекаємо закінчення процесу і бачимо список потрібних файлів.
  Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №15. Робота BadCopyPro

  Ті ж операції можна виконати на пристрої з ОС Андроїд. Тут допомагають наступні додатки:

  • GT Recovery for Android (програма на телефон або планшет) – вибираємо в меню, потрібний пункт і чекаємо закінчення процесу;
  Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис №16. GT Recovery for Android

  • Wondershare Dr.Fone for Android (програма на комп’ютер) – підключіть пристрій до комп’ютера, запускаємо програму, вибираємо типи файлів, які потрібно відновити і теж чекаємо.
  Відновлення MicroSD: Гід по поверненню втрачених даних

  Рис. №17. Wondershare Dr.Fone for Android

  Профілактика

  Краще спочатку використовувати флешку правильно, щоб потім не виникало проблем з її несправністю. Ось деякі поради, які допоможуть уникнути поломок MicroSD:

 • Зробіть все можливе, щоб накопичувач не падав, не бився, не вигинався, не піддавався сильним перепадів температур та іншим діям, які можуть пошкодити його.
 • Уникайте іонізуючого випромінювання (таке є, приміром, в рентгенівських апаратах).
 • Не торкайтеся контактів пальцями і взагалі намагайтеся, щоб вони завжди були закриті спеціальною кришкою.
 • Час від часу проводите дефрагментацію картки і взагалі регулярно використовуйте її — MicroSD не люблять просто лежати на полиці.
 • Намагайтеся час від часу робити резервне копіювання, щоб у разі поломки не втратити всі дані. Для цього можна користуватися «хмарним» сховищами.
 • Не заповнюйте весь обсяг накопичувача, нехай там завжди буде трохи вільного простору.
 • Якщо картка знаходиться в якомусь пристрої, намагайтеся якомога рідше витягувати її звідти.
 • Дивіться інші наші матеріали форматування жорстких дисків та флешок:

  FAT32 і низькорівневе форматування флешки

  Відновлення відформатованої флешки: як повернути вилучені файли?

  ТОП-4 способу — Як відформатувати флешку на Mac