Far cry 6: перші враження

78

Напевно, у кожного захопленого гравця є своє сприйняття far cry . Хто стежить за нею з першої частини, знає,через які трансформації та експерименти пройшли ігри цієї серії —від райського острова з монстрами, через безлику пустелю спотрясающим рівнем опрацювання зброї, і аж до определеніябезумія, яке розробники досі намагаються доїти. Саме успішна far cry 3 заклала основний скелет всіх последствіхномерних частин: у нас є головний герой, часто невольнийучасник всіх подій, і якийсь харизматичний лиходій. Іноді ссюрпризом.

Схожа основа і у прийдешньої номерної гри в серії — far cry6 , про яку сьогодні і говоримо. Події гри розвиваються втропічному острівній державі яру, де місцевий диктатор антонкастільо вирішив покласти всі ресурси на виробництво ліків від раку. У тому числі ресурси людські-пестициди і хімікати завдають непоправної шкоди здоров’ю, а всіх бажаючих втекти з острова чекає передозування свинцем.

Не оминула ця доля і головного героя-дані рохаса. Пол персонажаможно вибрати самостійно, я грав чоловіком, тому від данногофакта і буду відштовхуватися далі. Дані бажав лише втекти подалі, прихопивши друзів, і навіть знайшов кораблик, готовий вивезти біженців на материк. Але антон кастільо зловив цю скромну човен, адже на її борту побажав забратися геть і його син — дієго, втомлений віддиктатури батька. В результаті нетривалої розбирання, висвітленої в одному з раніше вийшли трейлерів, гравець опиняється на березі невеликого острівця ісла-сантуаріо.

За щасливим збігом обставин тут знаходиться базаповстанців, спраглих повалити кастільо і припинити стражданняжителів яри. Так починає працювати стандартна схема розвитку віграх серії far cry-головний герой фактично вимушено приєднується до опору, керуючись жагою помсти запогинших друзів. Подруга на ім’я літа зуміла перед смертю датьдані наводку на табір опору, ось він туди і відправився.

З першого бойового зіткнення в цій ігровій сесії і аж до фіналу бентежив один момент-рукопашний бій. Він присутній, включаязріліщние добивання зі розпорюванням грудної клітини мачете, але геройреагірует на натискання кнопки «l3» дуже дивно і з затримкою.допускаю, що проблема виникла через проходження по удаленке, або ще не до кінця відполіровано управління геймпадом на комп’ютері.після другої або третьої смерті в спробах вбити ворога врукопашнуя призвичаївся до цієї “особливості” управління-потрібно акуратнопідкрастися до ворога, зупинитися і тоді натиснути «l3». Через секунду спрацьовує прийом. Сподіваюся, у фінальній версії на консоляхце справа буде працювати плавніше і як годиться.

Якщо говорити про враження, акумульовані за майже 7 годинігри (з півгодинною перервою на чай і бутерброди), то перед намиклассическая формула розважальної пісочниці з серії far cry, ніс поруч цікавих фішок, ніби прийшли прямо з justcause . Спершу нам представляють систему» аміго”, тобто друзів тваринного походження, які можуть супроводжувати данини і надавати допомогу. Першим аміго стає алігатор-смертоноснийі небезпечний звір, готовий увірватися в стан противника і відкусітьпару-трійку ніг, перш ніж звалиться замертво. Берегти аміго, втім, сенсу немає-вони воскресають самі через деякий час, а алігатор гуапо смерті навіть корисні. Як так? у кожного є свій набір випробувань, виконання яких підвищує їх ефективність в бою. У гуапо ось є челлендж»піднятися безпомочі людини 50 разів”. В даному випадку» піднятися«означає»воскреснути”.

Крім зубастого алігатора в представленому сегменті був інший — чертовски мила такса-інвалід чорізо. Це очасте і пухнасте створіння втратило задню частину тіла і замість неї тепер сидить на маленькій собачій інвалідній колясці. Але це хитроеизобретение анітрохи не впливає на ефективність песеля — чоризоумеет привертати увагу ворогів, які всенепременно хотятпотискати гладкошерсту милоту. Гравець може в будь-який час отдаватьпрікази аміго, відправляти їх на різні точки місцевості ілінатравлівать на ворогів. Також можна потискати істота.

Алігатора гуапо гравцеві представляє хуан кортез-місцевий агент, багаторазовий агент різних розвідувальних світових кораблів, п’яниця і винахідник неймовірних приблуд. З етімперсонажем гравцям належить працювати протягом сюжету, адже він буде винаходити унікальну зброю. І першим в арсеналі стане універсальний реактивний ранець “супремо”, зібраний з труб, підручного сміття і пари кілограм відпрацьованого урану. За допомогою приблуди можна розносити армії ворогів, варто трубчастому чуду зарядитися (потрібен час). Прожимаємо ” r1 ” + “l1 «і спостерігаємо, як дані рохас стає лайтовою версією бм-21»град” з ніжками і іспанським акцентом.

Важливо зауважити, що ранці «супремо» теж є різних типів, каки «перетворене зброю». Спочатку гравцям доступний лише ранецкласса» винищувач ” (exterminator), але в подальшому з’явиться,наприклад, зцілюючий ранець, особливо корисний в кооперативномпроходження, і інші типи.

З ранцем “супремо” пов’язаний окремий тип озброєння в far cry 6.крім класичних гармат, на зразок неліцензованих реплік автоматовкалашникова, аналогів спрінгфілдської м14 і так далі, в грі естькласс «перетвореного зброї» (resolver weapon). Я грав ванглійську версію, тому не знаю, як переведуть даний термін вофіціальной локалізації. Даний тип зброї – це кустарниєрозробки на базі існуючих зразків, посилені або володіють унікальними властивостями. І першим таким в руках гравця став вогнемет, з яким треба було топати на найближчу плантацію.

Вся зброя в грі підлягає базовим апгрейдам за знайдені даніматеріали — порох (рідкісний), залізяки та інше. Щоб находітьбольше цінних предметів, на зразок згаданого пороху, которийтребуется буквально для кожного апгрейда, варто здійснювати нальоти наблокпости і захоплювати цінні вантажі. Механіка останніх напомниламне фішку з ящиками допомоги з dying light — гравці могутувідеть сигнальний дим, що виникає на місці цінного дропа, і тогдастоіт ломитися туди скоріше, готуючись до бою за лут з військовими.які є поліпшення зброї? магазини, коліматори, оптичні приціли, різні типи патронів, глушники. Загалом, все те, чтопозволяет адаптувати стовбур під найрізноманітніші ситуації.

Здавалося б, 7 годин реального часу, нехай і з невеликим перервою — це багато. Інші ігри пройти можна за такий час. Але вслучае far cry 6, як і інших пісочниць ubisoft, — це нікчемномало. Тому побігати на побічні завдання не вдалося. У деякій мірі я сам винен, тому що близько години витратив на однозавдання, намагаючись пройти його ідеально і всіх перебити. У підсумку почав розірватися сирену тривоги, і на мене стали ломітьсябесчісленние орди супротивників. А пізніше в іншій місії стався якийсь баг, і завдання відмовлялося реєструватися-там треба зачистити два кораблі, я один пройшов і відправився на другий,як раптом з першого почали стріляти. Після моєї смерті гра поняласвою помилку і зарахувала першу зачистку. Вийшло забавно.

А ще кілька місій я пройшов порівняно швидко, захопивши подорожче ворожий танк. У данини в арсеналі, крім зброї, знайшлася ще одна зброя з battlefield 3 , якою можна лагодити любуютехніку. Так я і катався на танку, розстрілюючи ворогів. Коли будупроходіть повну версію гри на playstation 5, теж захоплю танк і залишуся в ньому жити.

Сюжетні завдання привели мене на великий острів і закинули вологу так званих легенд — це місцеві партизани минулого,які колись боролися за майбутнє яри, але потім злилися і осіли в горах, припинивши опір. Однак їх все ще поважають, а іноді і місцеві. З метою підвищити престиж опору, дані ібудет намагатися знову зарядити старих надією на перемогу.зрозуміло, через серію місій, пов’язаних з кожним з легендарнихперсонажів. Цікаво, що при вході в їх притулок іграперемикається на вигляд від третьої особи — тут можна пограти вдоміно, витратити ресурси на апгрейд гірського табору, тим самимоткрив нові точки швидкого переходу та інші корисні дрібниці.

Виконання більшості місій, представлених в зіграному мнойсегменте, не вимагало якогось особливого підходу. Можна було, наприклад, дістатися до кораблів вплав, або ж вкрасти вертоліт іподлетіти ближче. Обмеження теж виникали, але ничегосущественного. Наприклад, системи ппо урядових військблокіруют повітряний простір, при цьому гравець може піти іунічтожіть їх, після чогоЛітати в своє задоволення.

Нехай випробувати ручками побічні завдання і не встиглося, почиталпро них в самій грі досить. Думаю, far cry 6 зможе здивувати шанувальників серії у вакуумі, які не грали в just cause. Ноеслі вам знайомі обидві ці франшизи – в пригодах дані рохаса збудете відчувати себе як вдома. Тут можна влаштовувати погроми ірозгроми, літати на реактивному ранці і вінгсьюті за зухвалим, займатися тюнінгом автомобіля, розслаблятися за рибною ловлею. Словом, перед нами класичний відкритий світ від компаніїubisoft з масою можливостей та інструментів категорії»розважисебя сам, гравець”. Але як показує практика — серія far cry вколені собі стріляє дуже неохоче, тому толк з нової частини швидше вийде, ніж ні.

Відкритим поки залишається питання, чи зможе far cry 6 наситити обаострова такими подіями, які не втомлять гравця вже до серединедотошного проходження? дізнаємося в день релізу. Втім, питання історії поки теж відкрите, семигодинна сесія його практично незатронула. Показали все те, що вже висвітлювали в трейлерах. Я щиро сподіваюся, що шоста частина зможе наблизитися до третьої або четвертої більше, ніж до п’ятої або, не приведи боги, до newdawn .