Western digital представила платформу для hdd рекордного обсягу – з флеш-пам’яттю і підвищеною продуктивністю

107

Компанія western digital представила optinand — нову архітектуру жорстких дисків, яка передбачає поєднання флеш-пам’яті ufs і магнітних дисків із записом epmr. І ні, це не так звані гібридні жорсткі диски, які активно просували різні виробники близько 10 років тому. Тут флеш-пам’ять виконує зовсім інші функції.

Технологія optinand передбачає інтеграцію в жорсткий диск промислового ufs-накопичувача wd inand. Ці накопичувачі можна вважати свого роду дуже маленьким ssd, вони поєднують контролер і мікросхеми пам’яті в одній упаковці. Передбачається застосування 162-шарових чіпів 3d tlc nand від kioxia, які можуть бути налаштовані на роботу в режимі slc.

На відміну від гібридних hdd, які в наявній флеш-пам’яті зберігали найбільш затребувані призначені для користувача дані, optinand передбачає зберігання у флеш-пам’яті метаданих, що генеруються самим накопичувачем. Це і інформація про помилки в позиціонуванні головки, отримана при заводському калібруванні, і дані про операції запису. У звичайних hdd все це зберігається на самих пластинах, віднімаючи як простір, так і продуктивність.

Можливість зберігання даних про операції запису на inand особливо важлива на тлі все зростаючої щільності розміщення доріжок: будь-які hdd змушені періодично перезаписувати інформацію для її збереження, і чим щільніше розміщені доріжки, тим частіше це треба робити. Тому hdd може втрачати в продуктивності « “відволікаючись” на перезапису. Наявність же флеш-пам’яті дозволяє підвищити точність відстеження записів і розподілити навантаження. Це відкриває шлях до подальшого збільшення щільності, причому без шкоди для продуктивності.

Крім того швидка флеш-пам’ять ufs дозволяє в порівнянні зі звичайним hdd зберегти в 50 разів більше даних в разі аварійного відключення диска. Відзначається і загальне підвищення продуктивності, причому в незалежності від того, чи включено кешування запису чи ні. І ще флеш-пам’ять дозволяє краще оптимізувати прошивку накопичувача під ті чи інші завдання.

Wd буде будувати накопичувачі з optinand на магнітних дисках із записом типу epmr, що відкриває шлях до створення жорстких диском об’ємом більше 20 тбайт (від 2,2 тбайт на пластину). Відзначається, що western digital вже передала обраним клієнтам кілька екземплярів вдосконалених накопичувачів на 20 тбайт з дев’ятьма пластинами, підтримкою технологій epmr і optinand. А значить і комерційне втілення технології не змусить себе чекати. Правда, в доступному для огляду майбутньому технологія optinand буде застосовуватися тільки в накопичувачах для серверів, центрів обробки даних, систем зберігання даних та інших комерційних застосувань. У споживчому сегменті вона з’явиться не скоро.