Як налаштувати включення/відключення автозапуску програм OS Windows 7

447

Автозавантаження призначений для оптимізації роботи деяких програм і ПК. Багато утиліти і програми можуть запускатися разом з операційною системою.

Найбільш яскравий приклад – антивірусна служба.

Цілий ряд інших програм і служб має таку можливість. Це допомагає оптимізувати роботу з важливими додатками, такими, що постійно повинні бути активними.

Іноді зайва кількість самозапускаемых програм, стає наслідком тривалого включення ОС.

Це трапляється тому, що деякі програми вносять себе в список автозавантаження поза відома користувача.

В даному випадку слід зовсім виключити непотрібну функцію. Розглянемо кілька способів вилучення програм з автозапуску.

Як налаштувати включення/відключення автозапуску програм OS Windows 7

Системна папка автозагрузок

В автозапуск можна додати практично будь виконуваний файл. Найбільш простий спосіб – перемістити його (або ярлик) в системну папку автозавантаження.

У Windows 7 її можна знайти в меню «Пуск», після натискання кнопки «Всі програми». Ближче до кінця списку папка Автозавантаження». Видалення з неї означає скасування автозапуску.

Як налаштувати включення/відключення автозапуску програм OS Windows 7

Це найпростіший спосіб відключення автозапуску, але не самий дієвий. Багато програм читають цю функцію в інших системних розділах.

При наявності відмітки про автозавантаження в іншому системному розділі просте видалення програми їх папки автозавантаження не допоможе.

До того ж, видалення програм з автозапуску через меню «Пуск» застосовується тільки для конкретного активного користувача.

Як налаштувати включення/відключення автозапуску програм OS Windows 7

Загальне для всіх користувачів редагування можна проводити в системній папці Programm Data, що на диску С.

Відкривши її, знадобиться пройти таким шляхом: Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup.

Використання Конфігурації системи»

Більш надійний спосіб вилучення або додавання програм в автозапуск полягає в налаштуваннях параметрів ОС.

Його використання з більшою ймовірністю допоможе відключити автозапуск тих чи інших програм. Тепер докладніше про те, як викликати вікно конфігурації системи, і змінити параметри автозапуску:

 • Для початку необхідно разом натиснути клавіші «Ctrl»+R (клавіша із зображенням піктограми ОС Windows). Ця дія відкриє невелике віконце «Виконати».
 • У полі введення, розташоване в згаданому раніше вікні, необхідно ввести «msconfig» і натиснути «Enter» або «ОК», після чого з’явиться інструмент конфігурації параметрів системи.Як налаштувати включення/відключення автозапуску програм OS Windows 7
 • У ньому буде декілька вкладок. Необхідні параметри знаходяться в «Автозавантаження». У цій вкладці відображає список всіх програм, що підтримують функцію автозапуску. Навпроти кожної є чекбокс.Як налаштувати включення/відключення автозапуску програм OS Windows 7
 • Зняття чекбокса допомагає автозапуск програм windows 7 відключити, відповідно, наявність галочки означає, що програма буде запускатися.
 • Натиснути кнопку «Застосувати», тільки після цього зміни вступлять в силу.
 • Перезавантажити комп’ютер для перевірки результату.
 • Важливо! У цьому розділі можуть знаходитися важливі системні програми, без яких функціонування комп’ютера буде нестабільним. Тому потрібно уважно дивитися, які послуги включені, а які вимкнені. Якщо немає повної впевненості у функціях конкретної служби, її краще не торкатися.

  У більшості випадком цього достатньо для того, щоб викорінити небажану програму з автозавантаження.

  Але найбільш хитрі програми дублюють відмітки про своє місцезнаходження в системному реєстрі. Далі все трохи детальніше.

  Чищення системного реєстру

  Системний реєстр – важлива частина ОС. Видаляти тамтешні файли потрібно гранично обережно, один маленький віддалений файл може призвести до плачевних наслідків.

  Тому потрібно намагатися, як можна більш точно дотримуватися наведеної нижче інструкції:

 • Викликати вікно «Виконати», натиснувши разом «Win» і «R».
 • Надрукувати «regedit» в рядку введення і натиснути «Enter» або «ОК».Як налаштувати включення/відключення автозапуску програм OS Windows 7
 • Запуститься редактор реєстру.
 • У лівій частині вікна буде деревовидний провідник по розділам.
 • Для поточного користувача знадобиться розділ «HKEY_CURRENT_USER» (для всіх – «HKEY_LOCAL_MACHINE»).
 • Список програм автозавантаження конкретного користувача знаходиться за адресою: «Software\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run». Шлях до загального списку автозагрузок такий же, тільки директорії написані великими літерами.Як налаштувати включення/відключення автозапуску програм OS Windows 7
 • В папці автозавантаження необхідно знайти файл (названий, як і софт) і видалити його. Тільки робити це потрібно обережно. Пошкодження системного реєстру плачевно позначається на функціонуванні ОС.
 • Сторонні програми для відключення автозапуску

  Використання спеціальної утиліти – один з найбільш ефективних і безпечних способів налаштувати автозапуск програм при включенні комп’ютера.

  Для розгляду кожної знадобився б окремий матеріал, тому в цьому додамо просто посилання з коротким описом:

  • CCleaner – хороша утиліта для очищення кеша і системного реєстру, яка також має вбудований менеджер автозапуску;
  • Autoruns – відмінний інструмент для роботи з системним реєстром. Серед безлічі функцій є і можливість видалення програм з автозапуску.
  • Task Manager призначений для моніторингу роботи поточних служб, але здатний і на очищення автозапуску.

  Як відключити автозапуск програм в Windows 7

  У цьому відео ви дізнаєтеся як відключити автозапуск програм, які запускаються при завантаженні ОС