Як оновити Windows 7 до Windows 10: 3 актуальних способу

323

Розглянемо доступні на даний момент способи оновлення Windows 7 до Windows 10. І спробуємо знайти найзручніший.

Після виходу Windows 10 всім власникам ліцензійної версії Windows 7 було запропоновано безкоштовно встановити оновлення на свіжу ОС. Можливість міграції зберігалася рівно рік, після чого апдейд на «десятку» став платним. Однак, існують способи інсталяції нової операційної системи, навіть якщо ви не встигли скористатися акційною пропозицією.

Оновлення для користувачів з обмеженими можливостями

Після 19.07.2016, коли безкоштовна роздача була закрита, Microsoft залишили можливість безкоштовного оновлення своєї ОС для людей з обмеженими можливостями. Наявність цього статусу ніяк не перевіряється, тому скористатися лазівкою може будь-який користувач.

 

Як встановити

Щоб отримати оновлення, зайдіть на сторінку і завантажте на свій комп’ютер файл-помічник з оновлення. Подальший порядок дій:

  • Запустіть завантажений файл;
  • Візьміть угоду;
  • Дочекайтеся закінчення завантаження образу;
  • Дочекайтеся перевірки цілісності образу;
  • Чекайте закінчення установки.

Перед інсталяцією переконайтеся, що залізо підходить під вимоги операційної системи. Ваше пристрій повинен мати мінімум 2 Гб RAM для 64-біт і 1 Гб для 32-біт.

Необхідну кількість вільного дискового простору – 20 Гб. Під час установки не вимикайте і не перезавантажуйте комп’ютер, ноутбук або планшет.

В залежності від заліза, процес оновлення може тривати від 40 хв до 2 годин.

Варіант без оновлення однієї ОС поверх іншого

Велика кількість досвідчених користувачів ПК ніколи не встановлюють одну операційну систему поверх іншої.

Це загрожує проблемами з реєстром, драйверами, бекапами, вірусами і т. д. Якщо ви один з таких юзерів, ви можете скористатися способом оновлення Windows 7 на чисту Windows 10 без збереження старих системного і користувальницьких дисків.

Якщо ви вже оновлювалися до «десятки», вам щось не сподобалося і ви повернулися на стару систему з допомогою відновлення бекапу, ви можете встановлювати останній доступний дистрибутив Windows 10 без побоювань втратити ліцензію.

Починаючи з десятої версії ОС, ключ і шифр обладнання (материнської плати) записується в хмару, тому ліцензія встановлюється автоматично. Щоб це відбулося, після встановлення на етапі активації поставте галочку навпроти «перевірити пізніше».

Після першого з’єднання з інтернетом система перевірить, чи є в базі ключ вашого обладнання. Якщо він присутній, ОС буде активована.

Врахуйте, що цим способом можна скористатися, лише якщо Windows 10 раз була встановлена.

Якщо на вашому комп’ютері ця система встановлена не була, скористайтесь першим способом оновлення, потім скачайте образ Windows 10 (чистий, без кряка) і замініть ОС стандартним способом.

Ідентифікація комп’ютера відбувається по материнській платі. Якщо ви змінювали цю деталь, відновити ліцензію можна через підтримку Microsoft. Для цього у вас повинен бути чек покупки Windows 7 в магазині.

Активація серійним номером від Windows 7

Якщо у вас зберігся серійний номер для Windows 7, ви можете використовувати його для активації «десятки». Офіційна інформація на сайті Microsoft говорить про те, що можна використовувати тільки придбані після 19.07.2016 серійники для «десятки». На ділі ж, підходять ключі від 7/8/8.1.

У випадку, якщо ваша версія сьомої вінди була піратською, оновити її до 10 без втрати файлів не вийде.

Єдина можливість зберегти старі програми та іншу інформацію – не форматувати диск, на якому збережені потрібні вам дані.

При установці зламаної Windows 10 очистіть розділ зі старою системою, помістіть на нього нову ОС, щоб активувати систему за допомогою кряка. Диск з файлами збережеться.

Підсумок

Окремо виділимо, що оновлювати операційну систему за допомогою перших двох способів можна в тому випадку, якщо ви використовуєте ліцензійну версію Windows.

Самий зручний спосіб, якщо у вас вже є ліцензія Windows 7/8/8.1 – це звичайно завантаження Windows 10 з офіційного сайту з подальшою її установкою.

Якщо ж ви використовуєте піратську версію Windows, то найкращий спосіб звичайно установка поверх старої ОС.

Інсталювати ОС поверх піратської версії з допомогою способу для людей з обмеженими можливостями можна, але є ризик отримати обнулення липової ліцензії при мікро-оновлення. Точніше цей ризик близький майже 100%.

Джерело: http://linkomania.com.ua/