Яндекс.Телефонія : новий сервіс віртуальної АТС

304

Навесні 2016 року «Яндекс» запустив віртуальну АТС «Яндекс.Телефонія».

Якщо коротко, цей сервіс дозволяє працювати з дзвінками клієнтів, їх запитами на сайті, постами в соціальних мережах і взагалі, з усіма видами звернень.

Контролювати процес можна за допомогою сайту Яндекс.Телефонії, а також додатків для Android і iOS.

Сервіс був розроблений у співпраці з компанією, яка вже багато років займається організацією віртуальної телефонії, MightyCall.

На даний момент цей сервіс віртуальної АТС для бізнесу доступний компаніям з Москви (і всієї Московської області та Санкт-Петербурга (і Ленінградської області). В майбутньому планується розширення геодоступности. Все залежить від того, чи буде сервіс користуватися популярністю.

Можливості Яндекс.Телефонії

Серед основних можливостей цього сервісу варто виділити наступне:

 • Вибір номера телефону. Він може бути коротким або довгим – залежить від ваших завдань. Важливо, що коли клієнт буде дзвонити на цей номер, він ніколи не почує короткі гудки і йому завжди дадуть відповідь. Система поміщає всі дзвінки в чергу і під час очікування видає клієнту голосове повідомлення.
 • Історія повідомлень. Якщо телефон все-таки недоступний, клієнт дізнається про це за допомогою іншого голосового повідомлення (опціональна функція), а його дзвінок буде поміщений в чергу. Взагалі, всі звернення, у тому числі з соціальних мереж, запитів з сайту і телефонних дзвінків будуть поміщені в одну єдину стрічку і з’являться в адмін-панелі. Можна по черзі обробляти кожне з них – текстовим повідомленням або зворотним дзвінком.
 • Примітка: керівництво компанії може стежити за тим, як обробляються повідомлення зі стрічки і наскільки ефективно це робиться (особливо, якщо додати систему відгуків).
 • Налаштування правил. Для всіх вхідних звернень можна налаштувати певні правила, які практично завгодно. Наприклад, можна блокувати небажані номери, переводити дзвінки на певних співробітників або на особисті номери когось з керівництва і так далі.
 • Статистика. Крім можливості стежити за ефективністю обробки повідомлень, сервіс також надає можливість дізнаватися, з яких джерел приходить найбільшу кількість клієнтів, можливо навіть їх вік, та інші потрібні дані компанії.
 • Кнопка дзвінка на сайті. Крім звернення в письмовій формі, клієнт матиме можливість зателефонувати прямо з сайту, причому безкоштовно. Для розмови йому знадобиться лише мікрофон і динамік або ж звичайні навушники. При цьому в різних країнах звернення можуть надсилатися різним менеджерам і операторам. Знову ж, надалі можна буде стежити за тим, хто з них працює найефективніше. А правильне управління роботою співробітників в наш час цінується дуже високо, адже немає сенсу тримати на роботі людину, яка працює погано і є сенс заохочувати тих, хто працює добре.
 • Вище перераховані основні можливості сервісу, а є ще і дрібні функції:

  • чергу дзвінків – всі дзвінки, поряд з іншими зверненнями, поміщаються в єдину стрічку і обробляються по черзі (поки дзвінок знаходиться в черзі, клієнт чує голосове повідомлення або мелодію, але не сигнал «зайнято»);
  • запис повідомлень – ви можете зробити голосове повідомлення, яке клієнт буде чути під час очікування прийому дзвінка, а також дати йому можливість залишити звернення, а потім прослухати її;
  • умови для обробки – можна налаштувати графік обробки дзвінків в залежності від часу доби, дня тижня або інших умов, систему переадресації на певного спеціаліста та багато іншого;
  • переадресація і блокування – крім автоматичної переадресації на співробітника або інші номери телефонів, деякі номери можна зовсім заблокувати (можна зробити так, щоб заблокований клієнт чув відповідне голосове повідомлення);
  • прийом звернень з форми зворотного зв’язку на сайті – цей бізнес-телефонія дозволяє створювати власну форму зворотного зв’язку і інтегрувати її на готовий сайт, а потім з неї обігу в ту ж єдину стрічку;
  • робота з Facebook і Twitter – звернення направляються із соціальних мереж «В Контакті» і «Однокласники», Facebook і Twitter;
  • привітання – можна налаштувати систему персональних привітань для різних груп клієнтів;
  • голосове меню – список послуг, де кожній відповідає свій номер, і де в залежності від причини звернення користувач автоматично переадресується на потрібного йому спеціаліста;
  • експорт даних в CSV – всю історію дзвінків і голосових повідомлень можна експортувати у формат табличних даних CSV, який відкривається в Microsoft Excel та ін;
  • статистика роботи співробітників – менеджер може стежити за кількістю оброблених звернень, дзвінків і пропущених викликів на його рахунку;
  • деталізація – кожне звернення, незалежно від форми відображається в спеціальній формі, де видно вхідні дзвінки, тривалість розмови, та ін;
  • IP-телефонія – при здійсненні дзвінка з сайту застосовується система IP-телефонії, вона доступна всередині компанії (перевага її в тому, що вона безкоштовна і для її роботи потрібен лише доступ в інтернет).

  Важливо, що для ваших клієнтів обіг у будь-якій формі буде безкоштовним, будь то дзвінок по мобільному телефону, з сайту або зв’язок за допомогою форми зворотного.

  Система покликана здешевити організацію автоматизації обробки звернень завдяки всім перерахованим вище функцій.

  Цікаво, що служба підтримки цього сервісу сама працює з його допомогою і не користується сторонніми сервісами. Подзвонити в цю службу можна за цим посиланням, а направити звернення можна на електронну скриньку [email protected]

  Як підключитися

  Щоб організувати роботу по обробці звернень клієнтів за допомогою Яндекс.Телефонії, необхідно пройти за цим посиланням і зареєструватися.

  Якщо у вас вже є обліковий запис на Яндексі, авторизуйтеся і пройдіть по тому ж посиланню. Далі все відбувається в наступній послідовності:

 • Підтвердження даних у випадку з вже наявним та авторизованим аккаунтом на Яндексі і введення даних у разі, коли немає облікового запису. Щоб перейти на наступний етап, потрібно вказати свій номер телефону (тільки російський), отримати на нього спеціальний код та ввести його у відповідне поле. В кінці потрібно натиснути кнопку «Далі».
 • Рис. №1. Страница подтверждения данных при регистрации в Яндекс.Телефонии

  Рис. №1. Сторінка підтвердження даних при реєстрації в Яндекс.Телефонії

 • Вибір номера телефону, на який будуть дзвонити ваші клієнти. На цій сторінці потрібно просто вибрати свій регіон, код, з якого буде починатися номер, і поставити позначку біля бажаного номера.
 • Підказка: Номери, що складаються з трьох цифр або інші особливі номери називаються в цьому сервісі «красивими»; їх потрібно купувати додатково.
  Рис. №2. Страница выбора номера при регистрации в Яндекс.Телефонии

  Рис. №2. Сторінка вибору номера при реєстрації в Яндекс.Телефонії

  Введення реквізитів. Тут є лише одне поле, в яке потрібно ввести назву організації, ІПН або ОГРН.

  Після вибору своєї компанії зі списку (після назви будуть показані варіанти з Єдиного державного реєстру) стануть доступними додаткові поля.

  Доведеться вводити вид співробітництва (юр. особа або ПІДПРИЄМЕЦЬ, сфера діяльності, КПП, ОКПО і так далі), платіжні реквізити, юридична адреса, фактична адреса, а також Ф. В. О. і документ, на підставі якого діє уповноважена особа.

  Більшість цих даних вже є в реєстрі, тому вам доведеться додати деякі з них і перевірити те, що було перенесено у відповідні поля автоматично.

  Наприкінці слід просто натиснути на кнопку «Завершити реєстрацію».

  Рис. №3. Страница ввода реквизитов при регистрации в Яндекс.Телефонии

  Рис. №3. Сторінка вводу реквізитів при реєстрації в Яндекс.Телефонії

  Відразу ж після цього ви потрапите в свою адмін-панель.

  Яндекс.Телефонія : новий сервіс віртуальної АТС

  Рис. №4. Адмін-панель Яндекс.Телефонії

  Тепер варто більш детально розглянути роботу в даній панелі, хоча вона і так максимально проста і зрозуміла.

  Як говорилося вище, Яндекс.Телефонія має додатки для роботи на Android і iOS. Інтерфейс у них дуже схожий. Всі основні функції адмін-панелі в додатку є.

  Більше того, є можливість приймати і здійснювати дзвінки з робочих номерів.

  Яндекс.Телефонія : новий сервіс віртуальної АТС

  Рис. №5. Додатки Яндекс.Телефонії для Android і iOS

  Як це працює

  Перше, що можна зробити, після входу в адмін-панель, це вибрати «красивий» номер телефону. Для цього слід натиснути на пункт «Мої робочі номера» в розділі «Телефон».

  Там буде відображений той номер, який ви обрали при реєстрації.

  Купити же номер можна за допомогою натискання на кнопку «Вибрати і купити номер» у правому верхньому куті цього вікна.

  Яндекс.Телефонія : новий сервіс віртуальної АТС

  Рис. №6. Кнопка покупки «красивого» номери

  Після цього у вікні відобразяться варіанти покупки.

  Важливо: Покупка додаткового номера доступна тільки в тарифах «Стандарт» і «Профі». З самого початку всі клієнти знаходяться на тарифі «Пробний», який передбачає, що якщо протягом 14 днів користувач не перейде на інший тариф, рахунок буде автоматично заблоковано.

  Після вибору або покупки номери можна налаштувати правила прийому дзвінків. Ця операція виконується після натискання на кнопку «Перемикання дзвінків» у розділі «Телефон».

  Там доступна проста панель у вигляді алгоритму – спочатку вибрати номер, потім – дзвінки від яких абонентів будуть на нього братися, в який час, що за привітання будуть чути клієнти і який користувач буде обробляти дзвінки.

  Таким чином і здійснюється управління обробкою звернень клієнтів.

  Яндекс.Телефонія : новий сервіс віртуальної АТС

  Рис. №7. Панель налаштування обробки дзвінків

  Для форми зворотного зв’язку є розділ «Веб-сайт» і кнопка «Контактна форма».

  Після переходу за посиланням стануть доступні складові (назва, карта, контакти, часовий пояс, соціальні мережі, інфо, галерея, поле для направлення звернення, email) цієї форми, які можна змінювати прямо там, у візуальному редакторі.

  Для цього в кожної складової шаблону вгорі праворуч є піктограма у вигляді синього екрану і ручки. Після натискання на ній з’являються додаткові поля для заповнення.

  Яндекс.Телефонія : новий сервіс віртуальної АТС

  Рис. №8. Панель створення форми зворотного зв’язку

  У тому ж розділі «Веб-сайт» є посилання на панель створення кнопки «Дзвінок з сайту».

  Користувач може настроїти зовнішній вигляд кнопки, розташування, написи, назва і вказати телефон, на який будуть направлятися дзвінки.

  Яндекс.Телефонія : новий сервіс віртуальної АТС

  Рис. №9. Панель створення кнопки дзвінка з сайту

  Тарифи

  Як бачимо, Яндекс.Телефонія може значно розширити можливості офісної телефонної станції, секретаря та системи. Максимальна вартість послуги – 999 рублів в місяць.

  Що стосується міжміських і міжнародних дзвінків з робочого номери, то тарифи можна подивитися за цим посиланням. Тарифні плани за використання системи показано в таблиці 1.

  Таблиця 1. Тарифи за використання Яндекс.Телефонії