Американська компанія arcflash labs запустила в продаж гвинтівку гаусса

45

Якщо ви знайомі з такими популярними відеоіграми, як fallout і quake, ви напевно бачили гвинтівку гауса, також відому як coilgun. Хоча гвинтівки гауса існують в реальному житті, вони не дуже часто зустрічаються і зазвичай коштують досить дорого. Однак компанія arcflash labs, що спеціалізується на виробництві сучасної зброї, створила альфа-версію портативної гвинтівки гауса, яку можна придбати за 3 375 доларів.

Але що ж таке гвинтівка гауса і чим вона відрізняється від рельсотрона? незважаючи на те, що обидві зброї використовують магнітні прискорювачі, принципи їх роботи різні. Простіше кажучи, гвинтівка гауса-це лінійний магнітний прискорювач, що складається з розташованих один за одним електромагнітів, які доставляють металевий стрижень до кінця стовбура з меншими витратами енергії в порівнянні з рельсотроном. У той час як рельсотрон має два паралельних магнітних рейки для магнітного прискорення і забезпечує більшу точність.

Гвинтівка майбутнього

Називається gr-1, нова напівавтоматична гвинтівка гауса з магазином на 10 патронів здатна стріляти металевими стрижнями довжиною 1,2 дюйма (32 мм) зі швидкістю 167 миль на годину (75 м/с). Футуристична гвинтівка важить 20 фунтів (9 кг), і лабораторія arcflash labs стверджує, що це перша в світі переносна гвинтівка гауса.

Хоча на gr-1 цікаво подивитися, співзасновник arcflash labs девід вірт сказав журналу vice, що поки він розглядає його більше як демонстраційний зразок, ніж як повноцінна зброя. “ми в основному продаємо його ентузіастам і дослідженням, які хочуть побачити, на що здатна технологія. Це всього лише альфа-тест”.

Компанія раніше представила два інших рейкових рушниці, в яких застосовується метод гауса, але погодилася, що вони поки не можуть конкурувати з вінчестером або аналогічним вогнепальною пороховою зброєю. Вірт повідомив vice ,що” конденсатори дійсно є обмеженням”, і додав, що”маса gr-1 більш ніж наполовину складається з конденсаторів, а це просто мертвий вантаж”. Про майбутнє технології гвинтівки гауса, вірт з arcflash labs сказав:”ми очікуємо, що приблизно років через 20 щільність енергії зброї на магнітних прискорювачах перевищить щільність енергії традиційної вогнепальної зброї”.

Gr-1 “anvil”