Asus geforce rtx 3070 noctua oc edition відзначилася кардинально низьким рівнем шуму в тесті der8auer

15

Кілька днів тому відеокарта, вже встигла стати героїнею декількох «витоків», нарешті була представлена офіційно: мова йде про модель asus geforce rtx 3070 noctua edition, яка, як видно з назви, стала «дітищем» фахівців компаній asus і noctua.

Відмінною особливістю новинки стало її оснащення масивним радіатором, спеціально розробленим фахівцями обох компаній, який доповнений двома 120-мм вентиляторами nf-a12x25 виробництва noctua.

Згідно із заявами представника asus, завдяки новій системі охолодження новинка може по праву називатися найтихішою у своєму класі: повідомляється про зниження шуму на 15 і 9 дба при середній і максимальній швидкості обертання вентиляторів відповідно. Крім того, відзначається вкрай низька швидкість обертання вентиляторів при використанні даної моделі в добре провітрюваному корпусі при температурі навколишнього середовища не більше 24 °c.

Відомий оверклокер der8auer, в руках якого виявилася модель asus geforce rtx 3070 noctua oc edition, що відрізняється заводським розгоном (1815/1845 мгц в ігровому/максимальному режимах), вирішив перевірити, наскільки хороша розрекламована система охолодження нової моделі.

Вимірявши рівень шуму asus geforce rtx 3070 noctua oc edition в «тихому» режимі (q mode) під навантаженням в бенчмарку 3dmark time spy фахівець був дуже вражений: відеокарта дійсно дуже відрізняється тихою роботою — максимальний показник новинки склав 33.2 дба, в той час як її «соплеменницы» в особі nvidia geforce rtx 3070 ti fe, asus rog strix geforce rtx 3070 ti oc edition і aorus geforce rtx 3070 ti master характеризуються значеннями 49.3, 51.5 і 52.8 дба відповідно. При цьому температурні показники коливалися в межах 72-73 °c в “гарячій точці”, а швидкість обертання вентиляторів перебувала в межах 900 rpm.

Розібравши відеокарту, фахівець оцінив її масивний радіатор з тепловими трубками, однак зауважив, що його дизайн практично не відрізняється від такого у «стандартної» моделі tuf gaming geforce rtx 3070 виробництва asus. Друкована плата новинки також дуже схожа з рішеннями, застосовуваними для інших моделей rtx 3070 виробника. Крім того, використання досить незвичайної колірної гами для вентиляторів здалося досліднику не надто вдалим рішенням. Втім, на технічні характеристики відеоадаптера це навряд чи впливає.

Джерело зображень: youtube, der8auer

В цілому ж asus geforce rtx 3070 noctua oc edition справила на фахівця вкрай позитивне враження в розрізі якісної роботи системи охолодження. При цьому оверклокер зазначив, що рекомендована вартість даної моделі складе близько $830, проте в поточних реаліях знайти новинку в продажу за прийнятною ціною навряд чи буде можливо.