Генератор штрих-кодів онлайн. Як швидко створити штрих-код?

549

Практично кожен день ми стикаємося з штрихкодами, які використовуються у сфері торгівлі, складському обліку, бібліотечну та поштовій справі при обробці документів.

У даній публікації ми познайомимося з основними способами кодування інформації за допомогою штрих-кодів, а також розглянемо методи їх створення.

Історія створення штрих-коду

Штриховий код (штрих-код) – графічна інформація у вигляді чергування чорних і білих смуг, яка наноситься на поверхню, маркування або пакування виробів і представляє можливість зчитування її технічними засобами.

Історія створення штрих-коду бере свій початок у 1948 році коли аспірант Бернард Сільвер, підслухав розмову президента місцевої продовольчої мережі з деканом Інституту Технології Університету Дрекселя, в ході якого він просив розробити систему автоматичного зчитування інформації про продукт.

Через деякий час Вудланд винайшов прототип того самого штрих-коду, яким ми користуємося сьогодні.

Види штрих-кодів

Є 2 види штрих-кодів лінійні (полоскова) і двомірні. Лінійними називаються штрих-коди, які читаються тільки в одному напрямку (по горизонталі).

Найбільш поширені лінійні штрих-коди:

Universal Product Code (UPCA, UPCE) – американський стандарт штрихкоду, разрабоатаный в 1973 році. UPCA складається з 12 цифр, UPCE з 8 цифр, є прабатьком кодування EAN

. Код UPC складається лише з цифр.

У 2005 році відбулося об’єднання американської компанії UCC, канадської ЕССС та європейської EAN утворивши глобальну організацію по стандартизації GS1.

Генератор штрих-кодів онлайн. Як швидко створити штрих-код?

European Article Numbering (EAN-8, EAN-13, EAN-128) – європейський стандарт штрих-коду, який кодує ідентифікатор товару і виробника.

Індекс 8 і 13 вказує на кількість цифр, з яких складається штрихкод. EAN-8 був розроблений для маркування товарів, на які через невеликих розмірів незручно наносити EAN-13.

Зменшення розміру штрих-коду не є вирішенням питання, оскільки призводить до зменшення ширини штрихів, що, в свою чергу, негативно позначається на можливості читання сканером через його недостатньо високої роздільної здатності.

Зверніть увагу! EAN-128 кодує будь-яку кількість букв і цифр, згідно алфавіту Code128. Стандарт EAN на поточний момент є універсальним для всіх країн у т. ч. США і Канади.

Генератор штрих-кодів онлайн. Як швидко створити штрих-код?

Codabar – штрих-код дозволяє кодувати крім чисел також і символи«-», «+», «$», «/»,«.», «:» і чотири букви A, B, C, D.

Кожен символ містить 7 елементів складаються з 4 штрихів і 3 прогалин.

До переваг даного штрихкоду слід віднести можливість кодування 6 спец.символів.

Недолік, досить істотний і полягає в низькому розподіл інформації на одиницю площі (5,5 мм на 1 символ).

Генератор штрих-кодів онлайн. Як швидко створити штрих-код?

Codе 128 – штрих-код, який дозволяє виконувати кодування цифр, букв і спец.символів. Цифровий код досить компактний, завдяки запису двох чисел в один модуль штрих-коду.

Для літерного символів використовується стандартний підхід до запису, внаслідок чого він виходить удвічі довше цифрового.

Генератор штрих-кодів онлайн. Як швидко створити штрих-код?

Двомірні штрих-коди були створені для усунення головного недоліку лінійних штрих — кодів- відсутність можливості записувати великі обсяги інформації.

Наприклад, у QR-код можна записати 7089 цифр, 4295 цифр і букв, 2953 букви в кодуванні Windows-1251 або 1450 букв в кодуванні UTF-8.

Розшифрування штрих-коду відбувається в горизонтальному і вертикальному напрямку.

Генератор штрих-кодів онлайн. Як швидко створити штрих-код?

Як створити штрих-код?

Для створення штрих-кодів існує досить багато програм і онлайн-сервісів, розглянемо найбільш популярні з них.

Labeljoy – професійне програмне забезпечення для створення, редагування, друку етикеток і штрих-кодів з WYSIWYG-інтерфейсом, що працює в середовищі Windows (Windows – Win8).

У програми є безкоштовну і платну версію.

Зверніть увагу! Обмеження безкоштовної версії полягає в рекламній написи додається до перших 500 етикеток під час друку, а також наявності водяного знака.

Ціна платній версії 40 євро.

Генератор штрих-кодів онлайн. Як швидко створити штрих-код?

Основні можливості програми:

  • Імпорт бази даних – з’єднання штрих-кодів з зовнішньої БД (Acces, Excel, MySQL, SQL Server).

  • Генерація одновимірних і двомірних (QR) штрихкодів – для генерації доступно 20 різновидів одновимірних штрих-кодів.
    Крім функції генерації, передбаченої програмою, є можливість скористатися онлайн-генератором QR-коду, розміщеного на сайті виробника.

  • Можливість створення персоналізованих етикеток або використання шаблонів. База містить більшу кількість графічних ефектів (прозорість, текстура, межі, тощо) та понад 20 тис. об’єктів кліпарта.

  • Можливість експортування штрихкодів, етикеток в популярні графічні формати (JPEG, PDF).

  • Програма мультимовних і підтримує 18 мов у т. ч. російської. На сайті є докладний відео-інструкції по роботі з програмою.

Zint Barcode Studio – безкоштовна кросплатформенная утиліта для генерації штрих-кодів. Є підтримка близько 50 різновидів штрихкодів, у т. ч. дворівневих.

Утиліта має простий англійський інтерфейс і мінімум налаштувань, за принципом роботи розбереться навіть новачок. Результати роботи можуть бути експортовані в PNG, EPS і SVG формати.

Генератор штрих-кодів онлайн. Як швидко створити штрих-код?

Online-barcode-generator – онлайн-сервіс для генерації одно – і двомірних штрих-кодів. Реалізована підтримка 25 форматів штрих-кодів.

Все що потрібно від користувача-це вибрати тип штрих-коду для генерації, вибрати дані, які необхідно закодувати (текст, URL-посилання, телефонний номер, email-скриньку, Wi-Fi настройки), і натиснути кнопку «Create».

Після генерації штрих-коду його можна скачати в одному з таких форматів: EPS, PNG, PDF, SVG.

Генератор штрих-кодів онлайн. Як швидко створити штрих-код?

Якщо Вам необхідно створити декілька штрих-кодів рекомендуємо скористатися онлайн-сервісами.

Якщо необхідно провести інвентаризацію і штрихкодів потрібен не один десяток чи сотня, скористайтеся відповідним.

Barcode Studio – Як створити та етикетки штрих-коди

Генератор штрих-кодів онлайн. Як швидко створити штрих-код?