Google дозволить використовувати сторонні платіжні системи в play маркеті в південній кореї

79

Південнокорейський підрозділ google оголосив про намір підкоритися новому закону, згідно з яким компанії заборонено обмежувати платежі в play маркеті тільки власною платіжною системою як для покупки додатків, так і для оплати всередині них.

Джерело: freepik.com

Південна корея у вересні прийняла відповідний закон, який став першим у світі нормативним актом подібного роду. Дана ініціатива становить значний інтерес, оскільки google і apple протягом багатьох років наполягали, що обмеження транзакцій в магазинах додатків обумовлено виключно міркуваннями безпеки користувачів, хоча розміри комісії становили 15-30% від кожного платежу. Epic games, яка в односторонньому порядку ввела підтримку платежів через власну систему, представила дану проблему як несправедливу монополізацію ринку техногігантами.

Як повідомили південнокорейські змі, глава місцевого підрозділу google кім кен хун (kim kyung-hoon) напередодні виступив перед профільним відомством і, зокрема, заявив: «хоча є моменти, які викликають жаль, ми поважаємо закон… Ми маємо намір дотримуватися корейського законодавства і продовжимо вивчати можливості, що дозволяють нам зберегти комісії сервісу, завдяки яким android залишається безкоштовним і підтримує наші інвестиції в екосистему. У найближчі тижні ми поділимося подробицями з розробниками”.

Як зазначило британське видання the register, це не тільки підтвердження того, що google буде дотримуватися вимог закону, а не боротися з ним — це також визнання того, що google не бачить непереборних технічних перешкод для внесення необхідних змін. Разом з тим, деяку стурбованість викликає заява про те, що комісія в 30% є джерелом фінансування android і play маркет. І якщо компанія «продовжить вивчати можливості, що дозволяють нам зберегти комісії сервісу, завдяки яким android залишається безкоштовним», то, можливо, вона не збирається відразу і без додаткових умов надати стороннім платіжним системам повну свободу дій.

На google і apple зараз чинять тиск як регулятори, так і конкуренти, які прагнуть дозволити роботу сторонніх платіжних систем. Основним таким конкурентом є microsoft, яка сама недавно знизила комісії в своїх магазинах і дозволила використовувати сторонні платіжні сервіси. Крім того, розслідування з даного питання зараз проводять відповідні відомства в європі, сша та австралії.