Лазерний інтернет alphabet працює на швидкості до 20 гбіт/с

22

Фахівці alphabet не мають наміру відмовлятися від ініціативидоступного інтернету у віддалених регіонах. Відмовившись від роздачі мережі за допомогою величезних надувних куль, компанія поділилася першими результатами роботи нових оптичних станцій taara.

Передача даних здійснюється за допомогою пристрою підназвою fsoc, яке спочатку призначалося для об’єднання в єдину мережу декількох аеростатів. Теоретична межа швидкості досягає 20 гбіт/с,що дозволяє істотно розширити канали інтернету в африці. Раніше кілька станцій розмістили в індії та кенії, а нещодавно вдалося налагодити бездротовий канал через річку конго з міста браззавіля в кіншасу в демократичній республіці конго.

За 20 днів після старту проекту по каналу пройшло 700 тб даних, при цьому надійність з’єднання доходила до 99,99%. Розробники відзначають, що далеко не скрізь подібні пристрої можуть знайти застосування. Діловодство – це технологія, для якої потрібна пряма видимість між оптичними станціями.

Незважаючи на те що обидва міста знаходяться в прямій видимості,довжина оптоволоконної лінії склала б 400 км.виходить, що проект taara нетільки простіше, але і набагато дешевше. Розробники відзначають, що єдина складність полягає в тонкому налаштуванні пристроїв, адже навіть невелике зміщення призводить до втрати сигналу. Оскільки висилати техніків при першому ж пориві вітранерентабельно, була створена можливість віддаленого налаштування, а також автоматичної корекції в межах +/- 5 градусів.