Мова програмування C ++

5-14-2020
C++ — Вікіпедія

Мова програмування C ++ є одним з найпопулярніших. І, звичайно, дуже багато людей хотіли б його вивчити. Оцінюючи твори різних авторів, складно визначити, які з них краще за інших. Найчастіше там використовуються абсолютно різні підходи до викладу матеріалу. У свою добірку ми включили книги, найбільш часто рекомендовані людям, охочим вивчити C ++. А оскільки раніше ми вже публікували статтю з навчальними посібниками по цій мові, в цей список потрапили тільки книги, які не ввійшли в попередній. Також хочемо вам порекомендувати книги по C

Мова програмування C ++

Книгу «Мова програмування C ++» цілком можна вважати біблією програмістів, які пишуть на C ++. Це просто мастхев для кожного розробника, який цікавиться цією мовою. Оскільки книга написана самим творцем мови С ++, в надійності цього джерела можна не сумніватися.

Ця книга дає повний опис мови програмування C ++, а оскільки ця мова вважається одним з складних, то і обсяг книги досить великий (більше тисячі сторінок).

Книга «Мова програмування C ++» буде корисна не тільки людям, починають вивчати цю мову, але і досвідченим його користувачам – як довідник. Єдине, книга не рекомендується для абсолютних новачків в програмуванні: щоб розібратися в викладаються концепціях, слід уже мати певний обсяг знань.

Вперше книга «Мова програмування C ++» побачила світ у 1985 році, ще до появи стандарту мови. Останнє видання на даний момент – четверте. Воно вийшло в 2013 році і описує 11-ю версію мови.
Друге видання цього короткого керівництва містить інформацію по всіх основних особливостей мови C ++ і по головних компонентів його стандартної бібліотеки. Всі ці теми розбираються не дуже глибоко, але на достатньому рівні, щоб дати програмісту поняття про мову і практичні поради щодо його використання.

Подача матеріалу починається з основ, потім розкриваються більш складні теми, включаючи багато питань, що стосуються C ++ 17 (і навіть деякі, що стосуються C ++ 20).

Автор книги не ставив за мету навчити читача програмувати. Також це не вичерпний довідник (як «Мова програмування C ++» того ж автора). Ця книга призначена для людей, які вже мають певний досвід у використанні мов С і C ++ і бажаючи ближче познайомитися з сучасним C ++. Також книга добре підходить людям, які володіють іншими мовами програмування і бажаючи отримати уявлення про особливості та переваги сучасного C ++.
Ефективне програмування на C ++

Автори – Ендрю Кеніг, Барбара Му
Ефективне програмування на С ++

Автори цієї книги підійшли до викладу матеріалу зовсім інакше, ніж автори більшості інших навчальних посібників. Книга починається не з найпростіших концепцій, а з найбільш вживаних, найкорисніших. Зі стандартною бібліотекою читача знайомлять теж відразу. Це дозволяє учням відразу ж приступити до написання програм.

Книга «Ефективне програмування на C ++» примітна ще й тим, що в ній не просто описується основний функціонал мови, а даються реальні завдання і шляхи їх вирішення.

Ефективність свого підходу автори книги довели, читаючи курс з програмування студентам Стенфорда і Прінстона. В даний час готується до виходу друге видання їх книги (перше вийшло 2000 року).