NAS накопичувачі: Все про «хмара» для зберігання файлів

436

NAS-накопичувачі

Мережеве сховище (NAS) — це перш за все централізоване сховище даних.

Воно відрізняється від звичайного зберігання з прямим підключенням (DAS) і пристроєм, що підключається безпосередньо до комп’ютера за допомогою локальної мережі.

Більшість сховищ використовуються в основному для зберігання та обміну файлами по мережі, але новітні сховища можуть реалізовувати набагато більше функцій.

Насправді вони можуть зробити так багато речей, що покупка може виявитися складним вибором. Ось що потрібно знати при виборі мережного сховища.

NAS — це сервер в чистому розумінні цього терміна. Більшість сховищ можуть бути використані як мультимедійні сервери, і майже всі підтримують протоколів UPnP і DLNA.

Це протоколи для обміну і передачі мультимедійних файлів на пристрої, такі як ігрові приставки, планшети і телефони в мережі.

Також це протокол багатогранного гаджета, який часто може бути налаштований як FTP, веб, сервер електронної пошти або сервер друку.

Зміст:

Ємність накопичувача

NAS накопичувачі: Все про «хмара» для зберігання файлів

Яка буває ємність?

Основна мета NAS — забезпечити централізоване, загальне сховище.

Більшість мережевих сховищ для приватних споживачів і малого бізнесу підтримують диски SATA, але є кілька моделей з підтримкою SSD дисків.

Це не рідкість, коли домашнє сховище підтримує до 8 Тбайт ємності зберігання.

Бізнес-класу NAS, як правило, підтримують обсяг ще вище, у деяких межею не є навіть петабайт.

Мережеві сховища, призначені для домашніх користувачів, малого та середнього бізнесу часто мають можливість розширення ємності через USB порти, до яких користувачі можуть підключатися прямим підключенням.

Часто реалізована хоча б підтримка iSCSI.

Серія QNAP TurboNAS МС-470, наприклад, не тільки має кілька USB-портів для розширення, але він також має вбудовану підтримку iSCSI для створення віртуальних дисків для ще більшого зберігання.

Підключення до мережі

NAS накопичувачі: Все про «хмара» для зберігання файлів

Порти підключення

Більшість сучасних NAS мають гігабітний Ethernet-порт підключення.

Багато пропозиції лінійки бізнес-класу мають два або більше гігабітних роз’єму для об’єднання портів, які забезпечують надмірність з’єднання, якщо один порт не справляється.

Кілька портів Ethernet також може бути агреговані, поєднуючи швидкості з’єднання портів і тим самим збільшуючи пропускну здатність мережі.

Пристрої NAS, які доступні без проводів, ще досить рідко зустрічаються. Найкраще, що можна використати в цьому сегменті — Synology DS213air.

Зараз, коли ви працюєте з великими файлами без проводів, ви швидше за все, випробовуєте більше проблем, ніж з сховищем, підключеним за провідного з’єднанню.

Ще більше виробників починають пропонувати донгл для підключення проводів.

Вимірювання продуктивності мережевого накопичувача

Так само, як і ПК, NAS-пристрої можуть бути оснащені вдосконаленими процесорами і збільшеним об’ємом пам’яті.

Аналогічно, чим краще процесор і більше оперативної пам’яті, тим вище ціна. Один з найбільш просунутих гаджетів в цій лінійці — $999.00.

Цей пристрій отримало чудовий продуктивний процесор Core i3 і 8 Гб оперативної пам’яті.

Якщо ви знаєте, що ваш NAS буде обробляти безліч операцій введення-виведення (збереження та отримання великих обсягів даних на регулярній основі), отже, необхідно вкласти кошти в NAS, на борту якого буде шустрий процесор і максимум оперативної пам’яті.

Більшість SMB NAS комплектуються процесорами Intel в той час, як більш недорога техніка для дому часто використовують чіпи Marvell.

Резервне копіювання і відновлення

NAS накопичувачі: Все про «хмара» для зберігання файлів

Не забувайте про бекап

Ви зберігаєте використовуєте NAS тільки для зберігання даних, то варто звернути увагу на функцію резервного копіювання.

Вищого класу NAS продукти часто мають складні функції управління. Простому користувачеві буває складно налаштувати надмірність (RAID-масиву).

Також важливо, щоб ваш продукт мав вбудовану систему моніторингу, яка зможе попередити вас про насування збій диска та інших можливих проблем.

Якщо критично важливі дані, такі функції обов’язково повинні бути присутніми в обраному продукті.

Ще одним важливим фактором в NAS є функція аварійного відновлення з можливістю гарячої заміни дисків.

Безліч накопичувачів дозволять вам справити «гарячу заміну» вмираючого диска на новий диск, без відключення живлення.

Багато NAS з цією можливістю будуть направлені на підприємства. DroboPro FS-це приклад «гарячої» заміни накопичувача.

Деякі постачальники NAS починають використовувати хмара в якості платформи для резервного копіювання, замінюючи локальний фізичний накопичувач.

В цьому випадку дані на NAS відображаються на сервері в хмарі. Багато постачальники NAS укладають партнерські угоди з хостинг-провайдерами, такими, як Amazon S3 і ElephantDrive.

Такі рішення часто називають «гібридними». Вони використовуються для резервного копіювання, і це дає вам найкраще з обох світів, так як дані зберігаються в двох різних місцях.

Зберіганням даних в хмарі досягається можливість виконувати відновлення у разі збою диска.

NAS також часто можуть синхронізувати свої власні настройки і конфігурації.

Це особливо важливо в діловому середовищі, де певні конфігурації можуть вимагатися для декількох мережевих сховищ одночасно.

Це економить роботу адміністратора і зводить нанівець можливість людської помилки.

Якщо мережевий накопичувач збоїть, адміністратору доводиться витрачати багато часу, щоб знову відтворити всі ці параметри.

Віддалений доступ і об’єкти з особистого хмари

NAS створені не тільки для локального доступу. Багато пристроїв сховищ оснащені можливостями віддаленого доступу для управління пристроями.

Можна організувати і доступ до даних на ньому. Хмарні сервіси також корисні для обміну контентом з друзями та сім’єю, незалежно від того, де вони знаходяться.

Західної цифровий хмарний сервіс є одним з прикладів успішної реалізації проекту.

Безпека

NAS накопичувачі: Все про «хмара» для зберігання файлів

Як убезпечити NAS

Безпека — це завжди проблема, будь то для домашнього обладнання або для бізнес-мереж.

Багато пристроїв NAS підтримують підтримку шифрування файлів.

Багато також пропонують різні заходи безпеки для захисту мережевих накопичувачів від зовнішніх загроз з брандмауером, таких, як захист доступу.

Наприклад, пристрої NAS для бізнесу часто не мають фізичної безпеки. Але є пристрої, які оснащені замками Kensington (або K-слотами).

Це дає можливість прив’язати NAS до стіни або до столу. Серія QNAP МС-259 є одним з прикладів NAS, який оснащений K-слотами на шасі.

Нарешті, всі сховища управляються за допомогою облікових записів користувачів.

Вони реалізовують способи автентифікації, що вимагають введення імені користувача і пароля для доступу до пристрою.

Читайте також:

Як вибрати SSD накопичувач для ноутбука: Основні правила

Перенесення системи на SSD без переустановки – кращі способи

Огляд зовнішніх HDD: ТОП моделей 2017 року

NAS який підходить саме для Вас

Ця система може використовуватися дуже різноманітно.

На щастя, існує широкий спектр доступних пристроїв, багато з них є налаштованим, що дозволяє надалі адаптувати рішення для ваших конкретних потреб.

Будь то для дому чи бізнесу, безпеки, ємності, резервного копіювання файлів з спільним доступом.

Важливо зрозуміти, які параметри підходять саме вам. Інші характеристики, в основному, незначні. Вони не будуть мати вирішальне значення у вашому виборі.

Які опції отримує користувач при виборі NAS

NAS накопичувачі: Все про «хмара» для зберігання файлів

Для чого потрібен NAS

Як тільки ви вирішите, що вам потрібно зберігати файли на диску, вам потрібно зрозуміти, як саме ви будете ним користуватися.

Наприклад, загальний доступ до офісних файлів, таких як електронні таблиці та текстові документи з вашими колегами — це відносно проста робота для пристрою такого рівня.

Якщо ви використовуєте мережевий накопичувач для резервного копіювання, подібні пристрої – це саме те, що потрібно кінцевому споживачеві.

Але якщо ви використовуєте його для передачі HD-відео з домашньої мережі для двох планшетів, ноутбука і смарт ТВ одночасно, необхідний NAS з більш високими характеристиками.

Важливо звернути увагу на пам’ять, процесор і мережеві можливості.

Вам також знадобиться більш потужний NAS, якщо ви хочете зберігати медіа-бібліотеки, наприклад, колекцію з 100,000 сток фото вашої арт-студії.

Обсяг простору для зберігання

NAS накопичувачі: Все про «хмара» для зберігання файлів

Простий NAS оснащено тільки одним диском

Найпростіше пристрій NAS оснащено тільки одним місцем під жорсткий диск, але більш складні агрегати можуть мати посадочні місця для декількох HDD: від двох до восьми або навіть 16 дисків.

Для резервного копіювання декількох комп’ютерів або планшетів всіх членів вашої родини повинно вистачити від 1 Гб до 2 Тб.

Якщо ви ентузіаст, колекціонує цифрове відео, потрібно не менше 6-8 ТБ простору.

Для невеликого офісу або робочої групи, варто розглянути мережеве сховище, з жорстких дисків ємністю від 10 до 20 ТБ.

Ви навіть можете досягати сотень терабайт, вкладаючи значні кошти для установки NAS у великому офісі, в якому зберігається багато файлів локально.

Більш великі офіси можуть також використовувати стійкові Linux або Windows пристрою. Це свого роду файлові сервери, які поставляються з інтегрованими функціями, такими як електронна пошта і веб-сервери.

Фактор вартості

Базовий комплект NAS з підтримкою 2ТБ жорсткого диска обійдеться користувачеві в 150$. Але більш складна система обійдеться скоєно в інші гроші.

Наприклад, базовий домашній NAS з двома встановленими жорсткими дисками, такі Western Digital My Cloud Mirror, починається приблизно з $399/ Але в комплекті ви отримуєте 4 ТБ ємності.

А бізнес-орієнтована модель на 2 Тб, Terastation 5200DN обійдеться в $450.

Бездискова NAS модель може обійтися в $250, але доведеться витратити від $100 до $200 на жорсткі диски.

Бізнес-класу NAS, такий як Synology DiskStation DS1515+ готовий прийняти на борт п’ять жорстких дисків, ємність яких ви можете вибрати самі.

Відтворення Медіа/Сторонні сервіси

NAS накопичувачі: Все про «хмара» для зберігання файлів

Вибирайте диски для медіа

На додаток до діючої базі, це пристрій здатний передавати мультимедійні файли на інші пристрої через додаток, що поставляється в комплекті з NAS.

Майже всі ці гаджети підтримують місцеві сервіси медіа-послуг, таких як Apple iTunes і DLNA.

Тому ви зможете відтворювати музику, переглядати фотографії і дивитися відео на сумісних пристроях.

Це означає, наприклад, що ви можете просто включити свій SMART TV, перейти у відповідне меню і переглядати фотографії, які ви раніше зберегли на NAS, наприклад, під час ділової поїздки.

Багато домашні і напівпрофесійні NAS можуть також запускати сторонні додатки, такі як BitTorrent клієнт і Plex (медіа-сервер), так що ви можете налаштувати свій NAS для скачування, транскодування та передачі фільмів, коли вони доступні онлайн.

Безпека файлів

Багато з NAS-пристрої, які ми протестували, підтримують шифрування файлів.

Також вони пропонують різні засоби захисту NAS від зловмисників. Це може бути апаратне шифрування, або програмне шифрування.

Ключі, налаштування, кодування – все можливо, якщо мова йде про захист найдорожчого, що можна зберігати на NAS – ваша інформація.

Віддалений доступ і особисте хмара

Ваші облікові дані також можуть бути використані для віддаленого доступу до NAS через Інтернет, через онлайн доступ в особистому хмарі.

Файли раніше зберігаються на NAS вдома, а не на сервері. Перевагою цієї установки є те, що ваші файли будуть зберігатися на пристрої. Ви можете керувати ними одноосібно.

У цьому відмінність від онлайн сервіс, який може знаходитися поза зоною доступу. Також особисте сховище позбавляє вас від необхідності щомісячних орендних платежів.

Вибір залежить від потреб чи можливостей кожного конкретного користувача, а виробники роблять все можливе для реалізації максимального потенціалу NAS накопичувачів.

Створюємо NAS будинку

NAS накопичувачі: Все про «хмара» для зберігання файлів

Як вибрати віртуальний хостинг!!!!

Картинки по запросу Як вибрати віртуальний хостинг!!!!

У житті кожного власника сайту виникає момент, коли на нього приходить дуже багато відвідувачів, і віртуальний хостинг не справляється з потоком відвідувачів. В цьому випадку є два виходи: або замовити більш дорогий тариф віртуального хостингу, або вибрати дешевий VPS в США Лос Анджелес сервер. Практика показує, що другий варіант більш кращий. За аналогічну суму у Ваше розпорядження будуть представлено в кілька разів більше потужності без всяких обмежень по кількості сайтів, баз даних та поштових скриньок.

Такий варіант ідеально підійде тим, у кого є багато невеликих сайтів для заробітку. Тримати їх на різних хостингах, або платити за розширений тариф кілька дорогувато. Кращим варіантом буде їх зібрати всі разом на єдиному сервері, де буде дуже зручно їх адмініструвати. Що потрібно знати, перед тим, як вибрати дешевий сервер. сервер – це по суті проміжне ланка між віртуальним хостингом і виділеним сервером. Віртуальний сервер поєднує в собі дешевизну віртуального хостингу і потужності виділеного сервера. Адже по суті, це виділений фізичний сервер розділений на кілька віртуальних машин. За кожною виртуалкой зарезервований певний обсяг оперативної пам’яті, дискового простору, ядер процесора. На цьому віртуальному сервері вже стоїть операційна система, або її можна встановити самому.

Після того, як Ви зважилися вибрати дешевий сервера , або іншою операційною системою, просто підключаєтеся до нього через віддалений робочий стіл, вводите дані облікового запису і працюєте на віддаленому комп’ютері як на своєму власному. Адже постійна доступність сайту укупі з високою швидкістю завантаження – один з вирішальних факторів високого ранжирування на перших рядках пошукової видачі. Постійну доступність забезпечить надійні джерела електроенергії, а високу швидкість завантаження – товсті оптоволоконні канали зв’язку і спритні SSD — диски.

Наші чуйні працівники з техпідтримки в будь-який час доби дадуть відповідь на всі Ваші питання і вирішать проблеми з адмініструванням . Інтуїтивно зрозуміла і проста в освоєнні панель VMmanager має безліч можливостей індивідуального налаштування Вашого віртуального особистого сервера. Самі сервери розміщені в США, де місцеве законодавство захистить Ваші сайти від більшості скарг. Зверніться в надійну хостингову компанію з базоустойчивыми серверами вже зараз, щоб забезпечити своїм сайтів та сервісів швидку безперебійну роботу в режимі 24/ 7. ← Безкоштовний перенесення сайту на інший хостинг.