Ілон маск тепер вважає затримку електрокара tesla roadster до 2023 року сприятливим сценарієм

78

Для tesla спортивна модель roadster є знаковою, оскільки з неї компанія починала свою діяльність. Один з екземплярів першого покоління був відправлений в космос, а машину другого покоління номінально представили ще в 2017 році. Вона повинна була вийти в 2020 році, але поставки постійно затримувалися. Тепер вони перенесені на 2023 рік, і це за умови відсутності дефіциту компонентів.

Джерело зображення: tesla

Електромобіль, місце в черзі за яким офіційно пропонувалося за суми від $50 000 до $250 000, не є пріоритетом для tesla, а тому компанія навіть більше зацікавлена в якнайшвидшій організації масового виробництва пікапа cybertruck, який затримується до 2022 року. На цьому тижні ілон маск (elon musk) заявив, що 2021 рік був періодом величезних складнощів з поставками компонентів, тому навіть якби tesla змогла випустити 17 екземплярів нової моделі, на ринкову ситуацію це б не вплинуло, оскільки жодна з них не дісталася б рядовим покупцям.

Глава tesla додав, що якщо в 2022 році ситуація з компонентами в галузі не посилиться, то roadster другого покоління компанія зможе почати поставляти в 2023 році. Коли модель представляли в 2017 році, заявлений час розгону не більше 1,9 секунди до 100 км/год здавалося фантастичним, але зараз tesla model s plaid лише трохи поступається майбутньому флагману модельного ряду за цим показником. Ілон маск вже пояснював, що динамічні показники roadster можна буде поліпшити за рахунок опціональних реактивних сопел, що встановлюються в задній частині кузова. Струмінь стисненого повітря зможе надавати машині додаткове прискорення, в результаті чого набір швидкості в 100 км/год буде здійснюватися за 1,1 секунди. Сопла також повинні були полегшити проходження поворотів на високих швидкостях, дозволяючи регулювати вектор тяги, якщо оперувати авіаційною термінологією.