Valve нагадала про переваги steam в рамках великого інтерв’ю з журналістами

32

Журналісти шановного видання gameindustry.biz взяли інтерв’ю у фахівців компанії valve, в рамках якого були отримані важливі відомості про роботу цифрового майданчика steam. Підопічні гейба ньюелла розповіли про принципи функціонування основних інструментів майданчика, просування ігор і прийдешньої портативної консолі steam deck. На запитання журналістів відповідали керівник з розвитку бізнесу ерік пітерсон і дизайнер steam олден кролл.

При розмові про steam deck представники valve дали зрозуміти, що розробники все ще можуть залишити заявку на отримання девкіта, але задовольнити зростаючий попит на пристрої поки дуже складно.

При тестуванні гри для нового пристрою розробникам можна перевірити сумісність на linux за допомогою геймпада. Для цього є безкоштовний інструмент під назвою proton, який дозволяє визначити сумісність windows-додатків з linux. Виходить, якщо ігровий проект запуститься на даній ос через proton, то він гарантовано буде працювати і на steam deck. Незабаром valve збирається представити більше подробиць про сумісність і оптимізації ігор для steam deck.

З приводу методів просування ігор в steam представникам valve теж було що сказати нового. Так, кілька місяців тому на майданчику був запущений важливий сервіс по utm-аналітиці, що дозволяє девелоперам оцінити ефективність реклами за межами steam.

Важливе значення при просуванні ігор відводиться підбору тегів — valve радить ставитися до цього процесу з усією серйозністю.

Фестивалі демоверсій і демо-ігор-дуже корисні заходи, на думку творців steam. У компанії хочуть проводити побільше таких івентів і зобов’язуються самі розподіляти учасників показів за категоріями.

Ще в valve нагадали про важливість локалізації ігор в тих регіонах, де це критично важливо: китаї, туреччині, японії та південній кореї. Саме в цих країнах люди найчастіше не володіють англійською мовою.

Також valve згадала кілька очевидних речей, пов’язаних з продажами ігор. Наприклад, розробникам не варто виставляти для своїх ігор великі знижки відразу після релізу, інакше на першому розпродажі їм доведеться знижувати ціну і далі. Керівник з розвитку бізнесу ерік пітерсон заявив, що якщо користувачі бачать гру на релізі вже зі знижкою, то вони відразу починають думати, що з нею щось не так. Також вкрай важливо пов’язати графік знижок з розпродажами в магазині valve.

Нарешті, прояснилася ситуація зі списком бажаного в steam. Багато хто вважав, що кількість додавань гри в список впливає на просування, але це не так. Занесення проекту в категорію бажаного потрібно тільки для того, щоб аудиторія відстежувала потрібні їй гри, а самі розробники змогли тверезо оцінити потенційний інтерес до свого продукту.

В рамках розмови з журналістами видання gameindustry.biz представники valve також нагадали розробникам, що заводити сторінку по грі в steam потрібно якомога раніше, а відкриття попередніх замовлень змащує картину з продажу в перші дні. Або ось погані старти ігор-нам в черговий раз нагадали, що іноді це йде розробникам на користь, вони виправляють всі недоліки і заново завойовують прихильність публіки.

В кінці бесіди ерік пітерсон і олден кролл дали зрозуміти, що valve завжди відкрита для діалогу з розробниками і готова дати швидку відповідь на будь-яке питання.