Входимо в bios на комп’ютері і ноутбуці

99

bios – спеціальна складова пз, яка необхідна для забезпечення ос доступу до апаратури комп’ютера і пристроїв, підключених до нього. Біос реалізований у вигляді мікропрограм. Іншими словами, це велика кількість мікропрограм, які були записані в системну плату. Система виконує безліч функцій. Наприклад, вона тестують всі компоненти комп’ютера.

Як тільки користувач вмикає живлення комп’ютера, в автоматичному режимі починається перевірка працездатності всіх його складових частин. Якщо ж якийсь пристрій працює неправильно, то на екран виводиться відповідна помилка. За допомогою bios також можна контролювати завантаження ос, вибирати джерело завантаження і т.д. Даний компонент пк має безліч налаштувань, які дуже важливі для функціонування системи в цілому. Зазвичай заходити в bios немає необхідності, проте в деяких ситуаціях це може знадобитися, наприклад, при перевстановлення операційної системи. Однак потрібно працювати з настройками дуже акуратно, так як, якщо не знати за що відповідає конкретний параметр, можна створити собі зайві проблеми.

Як відкрити bios на комп’ютері?

Якщо виникла необхідність увійти в нього, то потрібно знати деякі деталі. По-перше, потрапити в bios можна при завантаженні ос. Для цього використовуються спеціальні клавіші. Вони можуть відрізнятися на різних комп’ютерах, так як кожен виробник задає свою комбінацію. зазвичай використовуються кнопки del, esc, f2 . Нижче представлений список клавіш для входу в bios.

Якщо під час завантаження комп’ютера натиснути потрібну кнопку, то з’явиться вікно синього кольору, в якому будуть перераховані основні пункти меню. Всі налаштування надзвичайно важливі, тому без необхідності не потрібно їх міняти.

Як відкрити bios на ноутбуці?

Користувачам ноутбуків також іноді доводиться копатися в bios. Але тим, хто не володіє подібними знаннями, виконання такої операції може здатися занадто скрутним. Звичайно, змінювати будь-які налаштування необхідно обережно, але ніякі складності при цьому не повинні виникнути.процес входу на ноутбуці здійснюється за допомогою гарячих клавіш. Рідше використовуються їх комбінації, проте таке теж можливо. Поєднання залежить не тільки від виробника материнської плати, але ще і від виробника самого ноутбука. Власне з цієї причини існують спеціальні таблиці, в яких перераховані комбінації для відкриття bios. Краще роздрукувати її, можливо, коли-небудь ця інформація стане в нагоді. Наприклад, якщо комп’ютер зависне, а інших пристроїв з доступом в мережу не буде, тоді на допомогу прийде якраз роздрукована раніше таблиця.

Цілком зрозуміло, що для того щоб вносити зміни в налаштування bios потрібно спочатку дізнатися які функції у конкретного компонента. Для цього можна ознайомитися з більш детальною інформацією. У мережі можна знайти безліч інструкцій, де описується безпосередньо меню цієї системи. Ці відомості будуть особливо корисні для новачків.