Як вибрати стельові витяжки для кухні

12-13-2021

 

≋ Все, що потрібно знати про витяжні установки на кухню • Які існують види  витяжок?
 

Як вибрати витяжку для кухні

Витяжка обов’язково присутній на сучасній кухні. Вона вирішує кілька завдань: виводить гар і запахи, очищає повітря, оберігає меблі від жирного нальоту. Також хочемо вам порекомендувати потолочные вытяжки для кухни Falmec.

Режими роботи

Відведення повітря або рециркуляція? уточніть можливість підключення витяжки до вентиляції. Якщо це неможливо, або вентиляція працює погано, необхідно встановити витяжку режим рециркуляції, додавши вугільний фільтр, який абсорбує жир і запахи, виводячи чисте повітря в приміщення.

Відведення. Витяжка підключається до вентиляції будинку, що дозволяє виводити назовні продукти горіння і неприємні запахи. Пристрої, що працюють в цьому режимі, також називають проточними.

Рециркуляція. У цьому режимі витяжка не підключається до будинкової вентиляції і очищає повітря тільки за допомогою вбудованих фільтрів.

Типи витяжок

Вбудовувані. Найчастіше їх встановлюють в навісну шафу. Якщо ви думаєте, як вибрати витяжку для плити, яка гармонійно впишеться в інтер’єр, то зверніть увагу на вбудовані моделі.

Деякі такі витяжки мають телескопічний пристрій. Під час готування можна висувати фронтальну частину, збільшуючи робочу зону над плитою. Вбудовані моделі можна підключати до вентиляції або використовувати в режимі рециркуляції.

Настінні. Вони можуть мати купольну, пряму або похилу конструкцію. Свою назву отримали через спосіб кріплення – їх короб монтують до стіни.

  • купольні витяжки часто також називають камінними. Це конструкція з купола з відведенням у вигляді труби.
  • похилі витяжки виглядають оригінально самі по собі, тому вони не вимагають додаткової стилізації.
  • настінні моделі з прямою конструкцією можна використовувати як самостійні предмети інтер’єру або декорувати меблевою панеллю.

1. Цікава модель витяжки стане справжньою окрасою інтер’єру кухні. Обладнання цього типу відмінно впишеться в приміщення, дизайн якого виконаний як в традиційному, так і в сучасному стилі.

Стельові. Плита розташовується на кухонному острові? тоді стельова витяжка ідеально впишеться в ваш інтер’єр. Стельові витяжки зручно використовувати в режимі рециркуляції, щоб не вести вентиляційний короб. Деякі моделі застосовують в якості полички для приправ, а також є стельові витяжки з вбудованими рейлінгами.

Фільтри

Якість роботи витяжки безпосередньо залежить від фільтрів. Виділяють жирові і вугільні моделі.

Жирові фільтри

Виконують функцію жировловлювача і ставляться за замовчуванням в будь-який витяжці. Жировий фільтр захищає механізми і внутрішні поверхні від відкладень, збільшуючи термін служби пристрою.

  • одноразові моделі виготовляють з синтетичних матеріалів (акрил, синтепон). Якщо вони забруднилися, їх змінюють на нові.
  • багаторазові фільтри роблять з металу (алюмінію або нержавіючої сталі). Після забруднення їх досить помити і вставити назад.

Вугільні фільтри прекрасно нейтралізують запахи, тому їх часто ставлять додатково до металевих на режим рециркуляції. Як правило, їх необхідно міняти кожні 2-3 місяці використання.

Вугільні фільтри ікеа можна мити і відновлювати кожні 3-4 місяці (або частіше при інтенсивному використанні витяжки); допускаються максимум 8 циклів регенерації фільтра (в разі особливо інтенсивного використання приладу рекомендується відновлювати фільтр не більше 5 разів).

Спосіб регенерації фільтра:

  • помийте фільтр в посудомийній машині при температурі макс. 70° або просто руками в гарячій воді без абразивної губки (не користуйтеся миючими засобами!)
  • просушіть в при температурі макс. 70° протягом 2 годин.