100-місний електричний пасажирський літак wright spirit злетить в 2026 році

17

В ході конференції cop 26, присвяченій питанням зміни клімату, компанія wright electric анонсувала свій новий проект — літак wright spirit на 100 посадочних місць. Він буде побудований на базі моделі bae 146 і обладнаний електричною силовою установкою. Модель може бути готова до роботи в 2026 році.

Джерело зображення: weflywright.com

«побудувавши найбільшу в світі силову установку для аерокосмічної галузі, ми можемо зробити найбільшу в світі модернізацію для забезпечення нульових викидів, безпосередньо обслуговуючи найбільш завантажені в світі маршрути», — заявив глава компанії wright electric джефф енглер (jeff engler). Літак wright spirit забезпечить годинні перельоти, перевозячи до 100 пасажирів на популярних маршрутах, наприклад, з лос-анджелеса в сан-франциско.

Заміна вуглеводневої установки bae 146 на повністю електричну альтернативу займе якийсь час. Після ряду наземних тестів компанія планує приступити до льотних випробувань літака з одним електродвигуном до 2023 року. У 2024 році їх стане два, а в 2026 році літак на повністю електричній тязі підніметься в небо. Навіть за відсутності далекомагістральних рейсів така модель, на думку глави компанії, може «істотно вплинути на глобальні викиди».

Якщо виробнику вдасться досягти своєї мети до 2026 року, wright spirit має всі шанси стати флагманом авіаційної галузі в переході на технології з нульовим вуглецевим викидом. Галузь в цілому взяла на себе зобов’язання здійснити такий перехід до 2050 року, а компанія wright, підкреслив пан енглер, готова буде почати вже в 2026 році.