Поглинання дрібних фірм it-гігантами привернули увагу антимонопольної служби сша

21

На цьому тижні співробітники федеральної торгової комісії (ftc) сша представили дані про невеликі придбання великих технологічних компаній, позначивши намір ввести більш жорсткий контроль таких угод. За даними відомства, в період з 2010 по 2019 роки компанії facebook, alphabet, amazon, apple і microsoft придбали 616 компаній ціною понад $1 млн, але занадто дрібних, щоб про них потрібно було повідомляти в антимонопольні органи.

Зображення: reuters

Комісар ребекка слотер (rebecca slaughter) заявила, що розглядати угоди з купівлі дрібних компаній it-гігантами окремо недоцільно. Вона вважає, що самі по собі такі угоди можуть здатися незначними, але розгляд загального впливу від сотень дрібних придбань може вказувати на монопольну поведінку великих гравців ринку. Другий комісар крістін вілсон (christine wilson) закликала ftc провести аналогічне розслідування у сфері охорони здоров’я.

Минулого року регулятор подав до суду на facebook, звинувативши гіганта соціальних мереж у порушенні антимонопольного законодавства. Ftc просила суд скасувати угоди facebook з купівлі instagram і whatsapp, незважаючи на те, що на момент покупки регулятор схвалив їх проведення. Відзначимо також, що після приходу на пост голови ftc ліни хан (lina khan) відомство стало проводити відкриті засідання, а його члени проголосували за скасування керівних принципів щодо вертикальних угод, які були введені адміністрацією колишнього президента сша дональда трампа (donald trump).