Що робити, якщо немає сигналу на моніторі при включенні компютера – докладне керівництво

1704

Немає сигналу на моніторі при включенні комп’ютера — з цією проблемою хоч раз стикався кожен користувач.

Таке явище може виникати по різноманітним причинам. В деяких випадках доведеться замінити монітор або одну зі складових комп’ютера, але найчастіше можна обійтися і невеликими зусиллями.

Ми розглянемо ті методи, які реально допомагають позбутися від відсутності сигналу на моніторі.

В інтернеті можна знайти набагато більше способів вирішення цієї проблеми, але більшість з них не працює. Ми ж пропонуємо вашій увазі діючі способи вирішення проблеми.

Що слід зробити з самого початку

Як ми говорили вище, у більшості випадків можна обійтися «малою кров’ю», тобто використовувати нескладні методи вирішення проблеми.

В більшості випадків користувачі навіть не звертають уваги на ті речі, про які ми будемо говорити далі, але причина відсутності сигналу на моніторі криється саме в них.

Отже, якщо монітор не працює при включенні комп’ютера, зробіть ось що:

1. Перевірте щільність прилягання підключеного кабелю до гнізда. Більш ніж банальна причина відсутності сигналу на моніторі при включенні комп’ютера може критися в тому, що кабель нещільно підключений, і просто не має можливість передавати сигнал в роз’єм.

Тому спробуйте натиснути на сам штекер. Для підключення моніторів використовуються кабелі VGA і DVI. На них є спеціальні гвинти фіксації. Закрутіть їх до упору.

До речі в нашому матеріалі Домашній медіасервер для Windows — як завантажити та налаштувати ви можете прочитати безліч цікавих і корисних порад по налаштуванню медіасервера Windows.

Що робити, якщо немає сигналу на моніторі при включенні компютера – докладне керівництво

Рис. 1. Гвинти фіксації кабелю VGA

Порада: Те ж саме слід зробити і з кабелем живлення. Хоча він зазвичай щільно прилягає до свого гнізда, в деяких випадках він все-таки відходить.

2. На деяких моніторах є кнопка перемикання джерела сигналу. У більшості випадків вона називається Source. Цей напис можна знайти зверху кнопки або на ній самій.

У будь-якому випадку, спробуйте натиснути її кілька разів. Цілком можливо, був обраний невірний джерело сигналу.

Що робити, якщо немає сигналу на моніторі при включенні компютера – докладне керівництво

Рис. 2. Кнопка Source на моніторі

3. Підключіть монітор через інший шнур або в інший роз’єм. Монітори можуть підключатися не тільки з допомогою VGA і DVI, а ще й через HDMI. Спочатку можна просто підключити вже наявний кабель в інший роз’єм.

Приміром, спочатку він може бути підключений до материнської плати, але у відеокарти є такий же роз’єм (все це позаду системного блоку), тому варто підключити його туди або навпаки.

Якщо на моніторі є відповідні роз’єми, спробуйте взяти інший кабель, який спочатку був підключений через VGA, але в ньому є роз’єм під DVI, тому варто взяти такий кабель і підключити монітор.

Підказка: Експериментуйте! В деяких випадках допомагає підключення обох кабелів або тільки одного (якщо раніше монітор підключався через два кабелі). Загалом, перепробує всі доступні варіанти.
Що робити, якщо немає сигналу на моніторі при включенні компютера – докладне керівництво

Рис. 3. VGA, HDMI і DVI роз’єми

А тепер перейдемо до більш складних методів вирішення проблеми з відсутністю сигналу на моніторі.

Скиньте налаштування монітора

У деяких випадках розглянута проблема виникає після того, як користувач налаштовує яскравість, контрастність або інші параметри.

Нові параметри можуть вступати в конфлікт з якимись параметрами комп’ютера або навіть самі з собою, тому буде дуже корисно виконати скидання налаштувань.

На різних моделях моніторів ця операція виконується по-різному. Ось кілька способів:

1.На самому моніторі може бути кнопка з назвою Reset або на зразок того. А також може бути пункт меню налаштувань з такою ж назвою. У будь-якому випадку, перегляньте інструкцію до свого монітора, якщо є така можливість.
2. Спробуйте завантажитися в безпечному режимі. У деяких випадках монітор буде відмовлятися працювати при звичайному завантаженні, а ось в такому режимі він цілком зможе виконувати всі свої функції. Якщо це так, значить, проблема точно в налаштуваннях. Коли ви зайдете з безпечним режимом, зробіть ось що:
 • натисніть правою кнопкою миші в будь-якому місці екрану;
 • виберіть у спадному меню пункт «Дозвіл екрану» або щось подібне;
 • у вікні, виберіть пункт «Додаткові параметри»;
 • перейдіть на вкладку «Монітор»;
 • виставте частоту 60 Гц (це стандартний параметр, швидше за все, збився саме він).
Що робити, якщо немає сигналу на моніторі при включенні компютера – докладне керівництво

Рис. 4. Доступ до налаштувань монітора

 • в тому ж вікні натисніть на кнопку «Властивості»;
 • перейдіть на вкладку «Драйвер»;
 • натисніть кнопку «Оновити» (можливо, допоможе і такий варіант);
 • дотримуйтесь інструкцій системи.
Що робити, якщо немає сигналу на моніторі при включенні компютера – докладне керівництво

Рис. 5. Кнопка оновлення драйверів у властивостях монітора

Підказка: Щоб завантажитися в безпечному режимі, необхідно при завантаженні натискати кнопку F8 до тих пір, поки не з’являться варіанти завантаження системи. Серед них буде і потрібний нам варіант. Потрібно вибрати «Безпечний режим» з допомогою стрілок і натисніть кнопку Enter.

Це всі способи, які дозволяють скинути або оновити налаштування монітора. Якщо це не допомагає, переходимо до наступного способу.

Читайте також:

Як підключити 2 монітора до одного комп’ютера: Докладний мануал

Чому може не включатися монітор? — Поширені причини

Мерехтить екран на ноутбуці: ефективні способи розв’язання проблеми

Спробуйте підключити інший монітор

Це проста дія допоможе зрозуміти, в якому саме пристрої проблема.

А варіанта всього два – монітор (якщо при підключенні іншого все працює добре) або комп’ютер (якщо при підключенні іншого монітора сигналу все одно немає).

З першим все набагато простіше – пристрій просто потрібно віддати в ремонт, адже без знань електротехніки намагатися розбиратися в ньому марно.

А от якщо щось не так з комп’ютером, можна спробувати усунути проблему самостійно. Ось що треба зробити в такому випадку:

Вийміть відеокарту з системного блоку і почистіть її. У найпростішому випадку робиться це пензликом (чистою!) і пилососом. Завдяки цьому з неї буде прибрана вся пил. А також можна взяти невеликий шматочок вати зі спиртом і протерти всі контакти.

Якщо використовується спирт, після чищення необхідно почекати хоча б кілька хвилин, а потім повертати відеокарту на своє місце. В цьому випадку можна було б спробувати використовувати іншу відеокарту, адже цілком можливо, стара вже несправна і будь-які спроби щось з нею зробити, будуть безрезультатні.

Що робити, якщо немає сигналу на моніторі при включенні компютера – докладне керівництво

Рис. 6. Чистка відеокарти пензликом і пилососом

Точно ту ж процедуру слід провести і з оперативною пам’яттю. Вона теж може засмічуватися.

Тому візьміть пилосос, пензлик, можливо, ватку зі спиртом і зробіть ретельну очистку цього пристрою. А також спробуйте поставити на місце старої пам’яті нову.

Якщо все запрацює, значить, пора міняти «оперативку». Перед цим стару плату можна віднести в ремонт – цілком можливо, досвідчені майстри зможуть щось з нею зробити.

Відключіть живлення від жорстких дисків і приводу. Якщо зображення з’явиться, значить, проблема в блоці живлення.

Краще всього, звичайно, взяти інший блок і на час встановити його на місце старого – якщо все запрацює, значить, проблема саме в ньому.

Щоб відключити живлення, необхідно просто вийняти кабель SATA з відповідного пристрою. Він може виглядати приблизно так, як показано на малюнку 7.

Зверніть увагу на системний блок. Якщо на ньому не мигає ніякої індикатор (навіть якщо ви чуєте і відчуваєте, як працює кулер або взагалі всередині відбуваються якісь процеси), звертайтеся в сервісний центр. Це означає, що проблема саме в системному блоці.
Що робити, якщо немає сигналу на моніторі при включенні компютера – докладне керівництво

Рис. 7. SATA кабель

Увага! Фахівці не радять намагатися розбирати та проводити самостійну діагностику. Часто дії недосвідчених користувачів можуть призвести до виходу з ладу пристрою.

Вам це може бути цікаво:

Кращі поради: Як змінити дозвіл екрана монітора

Мерехтить екран на ноутбуці: ефективні способи розв’язання проблеми

Як вибрати відеореєстратор? Поради, особливості, підводні камені

Откатите всі останні зміни

У деяких випадках монітор перестає працювати після оновлення якийсь програми або операційної системи в цілому. Тому необхідно прибрати всі останні зміни або відновити систему.

Кращий спосіб зробити це полягає у використанні диска з операційною системою встановленої на комп’ютері. Якщо на ПК встановлена Windows, виконати відновлення буде найлегше.

Тоді Вам необхідно зробити наступне:

В UEFI BIOS або ставимо завантаження з диска або флешки. Припустимо, що ОС у нас на диску, і ми використовуємо БІОС. Тоді при завантаженні системи тиснемо на кнопку F1 (в залежності від версії може бути F1, F4, F11 або Delete). Зазвичай кнопка для відкриття BIOS вказана вже при завантаженні системи. Там вибираємо розділ Boot і натискаємо на напис Boot Device Priority. Ставимо на перше місце DVD (CD).
Що робити, якщо немає сигналу на моніторі при включенні компютера – докладне керівництво

Рис. 8. Установка диска на перше місце в черзі завантаження BIOS

 • Вставляємо диск з системою і перезавантажуємо комп’ютер.
 • При завантаженні вибираємо варіант «Відновлення системи». У наступному вікні знову вибираємо той самий варіант і слідуємо інструкціям.
Що робити, якщо немає сигналу на моніторі при включенні компютера – докладне керівництво

Рис. 9. Відновлення системи з інсталяційного диска

Якщо нічого не допомагає, несіть в ремонт монітор разом з системним блоком. Фахівці розберуться.

На відео нижче наочно показаний процес чищення відеокарти від пилу:

Що робити, якщо немає сигналу на моніторі при включенні комп’ютера – докладне керівництво

Що робити, якщо немає сигналу на моніторі при включенні комп’ютера – докладне керівництво