Уроки фотошоп. Тема 2. Виділення в Adobe Photoshop. Частина 6 Поєднання виділень в Adobe Photoshop.

373

Тема 2.6 Виділення об’єктів. Поєднання виділень.

Про програму Adobe Photoshop

Adobe Photoshop – один з найбільш популярних пакетів для обробки растрової графіки. Незважаючи на високу ціну, програмою користуються до 80% професійних дизайнерів, фотографів, художників комп’ютерної графіки. Завдяки величезним функціональним можливостям і простоті використання Adobe Photoshop займає домінуюче становище на ринку графічних редакторів.

Жоден з інструментів виділення Фотошоп не є самодостатнім. Найкращі результати виходять шляхом поєднання двох і більше методів. Філософія механізмів роботи програми гарантує вражаючі можливості в цьому напрямі.

У попередніх уроках вже зачіпалася тема суміщення виділень в Adobe Photoshop. Завдання цього заняття – розглянути тему більш детально.

Трохи теорії

Поєднання виділень базується на шкільному курсі геометрії. Або, якщо хочете, на уроках праці в початковій школі. Що таке зона виділення? Це якась фігура, яка має межі, площу.

Всі фігури можна склеювати, накладати, вирізати з більшою шматки по шаблону меншою. Це і робить Adobe Photoshop з зонами виділення.

Практична частина

Всі основні інструменти роботи з накладенням виділень знаходяться в контекстному меню. Користувачеві доступні 4 основні методи:

 • Звичайне виділення: початок нового виділення «скасовує попередній.
 • Додавання зон: нова зона виділення «додається» до вже існуючої.
 • Віднімання із виділеної області: виділена вами зона «віднімається» від виділеного фрагмента. Тобто виділення стає менше.
 • Перетин виділень: нова зона виділення формується тільки з тих ділянок, які потрапили в обидві накладаються один на одного області.
 • Рисунок 1: основные четыре способа наложения выделений

   

  Зауваження: Природно, працюють гарячі клавіші. Виділення з утриманням натисненою клавіші SHIFT – додає, ALT – віднімає. А комбінація SHIFT + ALT є гарячою клавішею «перетину».

  Користуватися гарячими клавішами легко: утримуєте їх комбінацію та виділяєте за допомогою миші.

  При цьому Фотошоп коректно обробляє виділення з різним ступенем розтушовування. Таким чином можна домогтися рівних краєм у одній стороні та переходу до прозорість інших фрагментів.

  Для суміщення виділень:

  • Переконайтеся, що базова (початкове виділення) активно. Або зробіть його.
  • Виберіть інструмент виділення нового і режими його поєднання, рівень розтушовування. Це необхідно зробити ДО початку виділення.
  • Створіть новий контур.
  • Межі Вашого виділення зміняться.

  Якщо Вам зручніше працювати з гарячими клавішами, то алгоритм буде виглядати наступним чином:

  • Переконайтеся, що базова (початкове виділення) активно. Або зробіть його.
  • Виберіть інструмент виділення нового і його параметри (наприклад, перо).
  • Утримуючи потрібну гарячу клавішу, створіть новий контур.
  • Межі Вашого виділення зміняться.

  Наприклад, вже знайома нам фотографія коні: виділимо частину без розтушовування, вертикальний перехід растушуем великим радіусом, а голову і гриву зробимо з ледь помітним переходом. Вийде дуже цікавий результат.

  Такі методи активно використовуються при створенні колажів та/або верстки періодичних видань.

  Рисунок 2: совмещение четырёх зон выделения