10 порад, які допоможуть кардинально поліпшити фотозйомку на смартфон

356

Власникам смартфонів немає потреби носити з собою громіздкий фотоапарат. Число любителів мобільного зйомки зростає, і разом з ним зростає кількість додатків для миттєвого обміну і редагування знімків.

Більшість з нас недооцінюють можливості смартфонів, звертаючи увагу тільки на число мегапікселів. У поспіху ми забуваємо про освітлення, вугіллі зйомки і налаштуваннях, які могли б перевернути наше ставлення до мобільного камері.

Прочитайте ці поради і постарайтеся застосувати хоча б половину. Можливо вам навіть не захочеться купувати новий смартфон з поліпшеною камерою.

Розберіться з налаштуваннями камери

Настройка камеры телефона

Не покладайтеся на автоматичний режим. Різні телефони мають різні параметри. Більшість з них дають можливість контролювати фокус, експозицію, баланс білого і ISO.

Це небагато, але для початку досить. Деякі камери пов’язують налаштування експозиції та фокусу: освітлення всієї фотографії зміниться в залежності від того, у яке місце екрану ви натиснете.

Що стосується балансу білого, зазвичай на вибір пропонуються чотири параметри: денне світло, хмарна погода, люмінесцентна і лампа розжарювання. Перші дві підходять для зйомки на вулиці, дві останні – в приміщенні.

Встановіть максимальна роздільна здатність

Чим вище дозвіл фотографії, тим краще його якість. При зйомці намагайтеся наблизитися до об’єкту: краще потім обрізати кадр, ніж використовувати цифровий зум, який сильно погіршує якість.

Основна камера краще фронтальною

Звичайно, селфи зручніше робити на фронталку, але фронтальна камера завжди має гіршу здатність, ніж основна, так як вона створювалася для відеодзвінків, а не для фото.

Не забувайте чистити лінзу камери

Поки ваш телефон лежить у кишені або сумці, до нього прилипає безліч дрібненьких смітинок. Одна така крихітна порошинка, яка присіла прямо по центру об’єктива, зіпсує всі ваші кадри.

Перед зйомкою акуратно протріть об’єктив. Необов’язково тягати для цього спеціальну м’яку ганчірочку, протерти можна і рукавом: сучасні лінзи виготовляються з дуже міцного скла, їх не так-то легко подряпати.

Якщо хочеться більшого, спробуйте знімні лінзи. Вони кріпляться до смартфону за допомогою прищіпки і дають особливі ефекти: риб’ячий очей, макро – або ширококутна зйомка.

Не варто недооцінювати штатив і монопод

Ви помічали, що при зйомці на ходу відео виходить тремтячим, а фото змащеними? Все тому, що камері передається дрібне тремтіння руки, і вона не може стабілізувати зображення. Проблему можна вирішити додатковим обладнанням.

Штатив нагоді для зйомки з довгою витримкою, а монопод – для селфи. Більшість штативів маленькі і компактні, їх можна вмістити навіть в жіночій сумочці. Причому штатив – це не просто три розчепірені палички. Є моделі з нестандартними способами кріплення, які допоможуть робити зйомку з незвичайного кута.

Знімайте при освітленні

Пример фотографии с хорошим освещением

Будь освітлення – денний, люмінесцентне, неонове – краще, ніж нічого. При правильно вибраному освітленні, їжа на знімку буде виглядати апетитніше, а особи – здоровими і життєрадісними.

Враховуйте напрям світла: якщо його джерело знаходиться позаду об’єкта, на знімку ви побачите тільки силует. У випадку з людиною це буде темне пляма замість обличчя. Бічне освітлення підкреслить рельєф поверхні і глибину.

В умовах низької освітленості не використовуйте спалах. Встановлений в смартфоні світлодіод годиться тільки в якості ліхтарика, але не спалаху. Краще поекспериментуйте з налаштуваннями експозиції та ISO.

Вивчіть правила композиції для вдалого кадру

Композиция

Не обов’язково записуватися на курси фотографів. Почитайте про самих простих поняттях композиції – правило трьох, провідні лінії, масштаб і обрамлення.

Як тільки ви навчитеся успішно слідувати базовими правилами – ламайте їх. Грайте з освітленням і кутами зйомки. Не соромтеся залізти на стілець або присісти нижче. Тільки так можна знайти нестандартні рішення.

Спробуйте панорамний режим і серійну зйомку

Перший відмінно підходить для пейзажів за умови, що ви зможете тримати руку рівне. В іншому випадку використовуйте штатив, щоб уникнути тремтіння.

Серійна зйомка стане в нагоді, коли ви вирішите зафіксувати об’єкт, що рухається. Діти і тварини не будуть сидіти смирно, поки ви крутитеся в пошуках ракурсу, так що краще зробити кілька знімків і вибрати з них найкращий.

Не обмежуйте себе стандартним додатком камери

Додатки, встановлені за замовчуванням, мають вельми мізерний набір налаштувань. Зайдіть на Google Play або в App Store, там є маса стороннього софту. Такі програми, як Camera+ (iOS) і ProCapture Free (Android), дадуть вам доступ до розширених налаштувань камери.

Є і окремі програми для спеціалізованих функцій, наприклад, Slow Shutter Cam (iOS), Night Cam Pro HDR (iOS, Android).

Користуйтеся редакторами, це не забороняється

Изображение обработанное в редакторе

Не все можна контролювати при зйомці. Велика частина поліпшень стосується постобробки: видалення шуму, непотрібних деталей, регулювання колірного балансу і т. д.

Photoshop Express (iOS, Android) і Pixlr Express (iOS, Android) виконують такі функції редагування, як обрізка, поворот, віддзеркалення і видалення ефекту червоних очей. Якщо ви – любитель фільтрів, спробуйте Snapseed (iOS, Android) і VSCO Cam (iOS, Android).

Потрібно більше? Скачайте Spotliter, який дозволяє додавати фільтри не тільки зображення, але і відео прямо в процесі зйомки.