Перехід на ethereum 2.0 переноситься, а майнер продовжать добувати ефір на відкритих

19

Історія не має умовного способу, але це не означає, що експерти не замислюються про те, яким би був наш світ сьогодні без епідемії коронавірусу, майнінг буму і напівпровідникової кризи. Насправді все це ланки одного ланцюга. На початку 2020 року до нас нагрянув новий вірус, наслідки якого ще довго будуть відчуватися в різних країнах по всій планеті. Слідом за коронавірусом у двері постукав напівпровідниковий криза, про який заговорили восени минулого року. Виробники запевняли, що проблема вирішиться до початку 2021 року, але на дворі кінці жовтня 2021, а поки навіть немає приблизних термінів завершення дефіциту напівпровідників.

Майнер прийшли ще більш несподівано. Сотні тисяч людей і раніше добували ефір і деякі інші криптовалюта на відкритих, але тільки в 2021 році це явища стало дійсно масовим. У суспільстві твориться якась істерія, а все навколо тільки й думають про те, де б роздобути відеокарту, яку можна поставити на домашню ферму. Насправді світло в кінці тунелю є, адже ще на початку літа віталік бутерін пообіцяв здійснити перехід на алгоритм proof of stake (pos). Пояснимо, сьогодні для отримання невеликої частини ефіру вам потрібна потужна відеокарта, здатна виконувати різні обчислювальні завдання. За це вам належить нагорода, що розподіляється між усіма учасниками процесу згідно внеску в спільну справу. Чим вагомішим буде внесок, тим більша нагорода. Pos раз і назавжди оголосить такий підхід застарілим, адже для отримання нагороди не доведеться нічого купувати. Досить покласти свої монети на стейкінг (аналог депозитного рахунку), а після отримувати дивіденди.

Але повернемося до віталіка бутеріна. Більше трьох місяців тому він позначив терміни переходу на ethereum 2.0, заявивши про те, що в даний час ведуться підготовчі роботи і дискусії зі спільнотою. Судячи з усього, дискусії затягнулися, адже нещодавно плани були значно скориговані. Як повідомляється на офіційному порталі, перехід на новий алгоритм доказу трапиться до 2 кварталу 2022 року. Таким чином у нас є більше півроку, але це тільки за поточними оцінками, адже спільнота майнер просто тягне час.

Фермери не хочуть відмовлятися від гігантських прибутків. Врахуйте, що мова не про домашніх відеокартах, проносять копійки. Професіонали копають на тисячах графічних чіпах, які могли б потрапити до геймерів. У зв’язку з цим можна констатувати, що найближчим часом чекати зниження цін на відеокарти не доводиться. До речі, сьогодні є ряд популярних (щодо популярних) криптовалюта, що працюють за принципом proof of stake. Це tezos, cardano і algorand.