Facebook в індії стикається з тими ж проблемами, що і по всьому світу

20

Соціальна мережа facebook в індії використовується для поширення дезінформації і закликів до насильства, але компанія намагається боротися з цим. Про це пише видання the new york times з посиланням на дані внутрішніх досліджень гіганта соціальних мереж.

Зображення: manjunath kiran / agence france-presse / getty images

На початку 2019 року один з дослідників facebook створив новий аккаунт в соцмережі компанії, щоб наочно подивитися, як сприймається платформа очима людини, що живе в індійському штаті керала. Наступні кілька тижнів він використовував свій аккаунт так, як це робив би середньостатистичний користувач: переглядав рекомендовані внутрішніми алгоритмами публікації, приєднувався до груп, переходив на нові сторінки та ін. В результаті дослідник зіткнувся з великою кількістю дезінформації і протиправного контенту, що і було задокументовано ним у звіті.

Цей звіт став лише частиною подібних повідомлень, написаних співробітниками facebook після проведення відповідних досліджень. Ця діяльність надала незаперечні докази того, що facebook не усвідомлює свого потенційного впливу на аудиторію і місцеву культуру всередині країни, що є для компанії найбільшим ринком. Відзначається, що проблеми соціальної мережі в регіоні являють собою розширену версію проблем, з якими компанія стикається по всьому світу. Ситуація ускладнюється нестачею ресурсів для вирішення виникаючих питань і відсутністю досвіду в модерації контенту на 22 мовах, офіційно діючих в індії.

Звіти співробітників facebook показують, що у компанії не було достатніх ресурсів в індії, щоб справлятися з виниклими проблемами, такими як поширення дезінформації та заклики до насильства. Відзначається, що 87 % бюджету компанії, що виділяється на боротьбу з дезінформацією, витрачається на відстеження такого контенту в сша, незважаючи на те, що північноамериканські користувачі складають лише 10% аудиторії facebook. Така політика гіганта соціальних мереж негативно вплинула на боротьбу з поширенням неправомірного контенту в ряді інших країн, у тому числі в м’янмі, шрі-ланці та ін.