Помилка DNSerror: розповідаємо про способи усунення проблеми — ефективні рішення

345

Поява на екрані тексту «Технічна інформація: помилка DNSerror говорить про неможливість доступу до певного онлайн-ресурсу або до всієї мережі в цілому.

А іноді проблема пов’язана тільки з певними браузери платформи Windows – притому, що комп’ютер автоматично продовжує оновлювати системні програми через Інтернет.

Для вирішення питання слід спочатку розібратися в можливих причинах і виконати відповідні дії.

Зміст:

Причини появи

Зрозуміти, звідки з’явилася проблема, можна вже з її назви. Словосполучення складається з двох англійських слів:

  • абревіатури DNS, переводящейся як «Система доменних імен» і означає спеціалізовану розподілену базу даних для отримання інформації про домени;
  • Error – помилка «чи «відхилення».

Так, наприклад, при відправленні електронного листа або вході на веб-сторінку система DNS забезпечує, щоб ім’я сайту, що складається з букв і цифр, відповідало цифрового IP-адресою, за якою здійснюється інтернет-трафік.

І вона з’являється тільки якщо у вас виникли проблеми із з’єднанням – найчастіше з-за занадто низькій швидкості або заміни доменного імені.

Іноді ресурс недоступний при його блокування провайдером, в результаті дії вірусу на комп’ютер і навіть несприятливі погодні умови, що заважають передавати дані.

Слід знати: Нерідко вона виникає в браузері, де вона показується, а мережа залишається доступною. Це можна побачити по відповідному значку або за іншими ознаками – наприклад, можливості зайти в Інтернет через клієнт гри.
Помилка DNSerror: розповідаємо про способи усунення проблеми — ефективні рішення

Рис. 2. Як виглядає у браузері та значок, що показує, що мережа залишається доступною.

Читайте також:

Який Інтернет краще підключити для дому. Огляд всіх можливих варіантів

Як підключити жорсткий диск до роутера? Детальна інструкція

MTU в роутері — що це? Збільшуємо швидкість Інтернету

Патч корд: вчимося розрізняти і вибирати комутаційні шнури — керівництво

Усунення неполадок маршрутизатора (роутера)

Першочерговими діями, які слід зробити користувачеві після появи DNSerror, є:

  • Підключення пристрою до мережі через маршрутизатор. Це може бути смартфон або планшет, що сполучається з роутером по бездротовому зв’язку, або інший комп’ютер (ПК або ноутбук), для з’єднання якого використовується кабель;
  • Спроба відкрити ту ж сторінку з допомогою нового пристрою. Якщо помилка продовжує з’являтися, проблема полягає в маршрутизаторі або зв’язку з інтернет-провайдером. При відсутності повідомлення неполадки пов’язані з конкретним комп’ютером;
  • Відключення від мережі і повторне включення роутера. Проста перезавантаження не допоможе, так як пристрій повинен залишатися вимкненим не менше 30 секунд, щоб дати можливість повністю очистити його пам’ять.

Після завантаження маршрутизатора слід ще раз перейти на потрібну сторінку або на будь-який ресурс, якщо помилка пов’язана з усіма веб-адресами.

При відсутності неполадки можна зробити висновок, що її причиною був роутер.

Якщо проблема залишається, значить проблема полягає в ПК, в конкретному сайті або надається провайдером послуги.

Вирішення проблем з комп’ютером

Перевірити, чи пов’язана проблема з комп’ютером, а, точніше, з встановленим на ньому програмним забезпеченням, можна, виконавши наступні дії:

1Спробувати завантажити інший інтернет-браузер і зайти в мережу через нього. Якщо у користувача був встановлений Chrome, в якості іншого браузера можна вибрати Яндекс або Firefox – і навпаки. Зі зміною способу доступу проблема може зникнути;

2Якщо причина була в браузері, і користувачеві було зручно працювати саме з цим браузером, варто спробувати виправити його налаштування через відповідне меню. Перейшовши до властивостей Інтернету (однаковим для всіх браузерів), слід вибрати пункт «Налаштування мережі» і встановити адресу проксі-сервера – наприклад, «8.8.8.8» або «8.8.4.4» (альтернативні адреси Google).

Помилка DNSerror: розповідаємо про способи усунення проблеми — ефективні рішення

Рис. 3. Налаштування проксі-сервера Google Chrome.

Після цього система перезавантажується і робиться спроба знову зайти на сайт. Якщо проблема не вирішена, не виключено, що в її появі винен провайдер або поганий зв’язок. Зателефонувавши в техпідтримку оператора інтернету, можна дізнатися, чи немає перебоїв зі зв’язком за вашою адресою. А ще – немає встановлена блокування на цікавить користувача сайті.
Поки провайдер розбирається з проблемою (якщо вона є), варто перевірити систему за допомогою антивірусу – бажано, досить ефективного, такого як продукт Лабораторії Касперського або Dr.Web Curelt. Хоча виконати таку перевірку варто в жодному разі. А ще для підвищення ймовірності входу на потрібний сайт можна тимчасово відключити брандмауер, брандмауер.
Помилка DNSerror: розповідаємо про способи усунення проблеми — ефективні рішення

Рис. 4. Додаток Dr.Web Curelt.

Остання дія, яка може призвести до усунення неполадки – очищення кеша DNS. Для цього натискаються клавіші Win + R, викликають меню виконання. А потім набирається команда ipconfig /flushdns і натискається enter.
Помилка DNSerror: розповідаємо про способи усунення проблеми — ефективні рішення

Рис. 5. Команда для очищення кешу системи

Особливості налаштування

Вирішити проблему з цими налаштуваннями можна не тільки браузер, але і, використовуючи налаштування мережевого адаптера. Для зміни параметрів слід:

  • Відкрити «Центр управління мережами і загальним доступом» (клік правою кнопкою миші по значку комп’ютера в правій нижній частині екрану);
Помилка DNSerror: розповідаємо про способи усунення проблеми — ефективні рішення

Рис. 6. Меню керування мережними підключеннями.

  • Вибрати меню зміни параметрів адаптера;
  • Перехід до властивостей мережі;
Помилка DNSerror: розповідаємо про способи усунення проблеми — ефективні рішення

Рис. 7. Властивості мережевого адаптера.

  • Знайти пункт «Протокол Інтернету версії 4 (TCP/IPv4)»;
  • Відкрити властивості цього протоколу і ввести адреси DNS-серверів.
Помилка DNSerror: розповідаємо про способи усунення проблеми — ефективні рішення

Рис. 8. Зміна параметрів

Взяти адреси для підстановки у форму можна у представників провайдера, додзвонившись в його техпідтримку.

Або ж повернути старі цифри, які можуть опинитися в договорі на підключення до мережі. І навіть поставити публічні адреси – наприклад, належать сервісу «Гугл».

Важливо: Дізнатися адреси DNS свого провайдера (в підтримку якого далеко не завжди вдається додзвонитися в потрібний момент) можна на його сайті. І зробити це слід заздалегідь, записавши відповідні цифри. Після появи неполадки доступ до цього ресурсу, швидше за все, буде закритий.

Читайте також:

DNS 8.8.8.8 – що це таке і як з ним працювати

Не відображаються картинки у браузері. Причини і способи розв’язання проблеми

[DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

Технічна інформація: як швидко виправити помилку Connectionfailure — інструкція

Підсумки

Проблема з DNSError викликається різними причинами – але в більшості випадків користувач може спробувати виправити ситуацію самостійно.

Якщо ж ні одна рада не допоміг, і проблема не виправлена, найчастіше її причиною є проблеми із з’єднанням, вирішити які може тільки постачальник послуг Інтернету.

А в тих випадках, коли вона полягає в блокуванні сайту провайдером і навіть Роскомнаглядом, отримати до нього доступ, уникнувши появи цієї помилки, можна тільки через VPN – або, взагалі відмовившись від спроби потрапити на заборонений ресурс.