Розумні годинники samsung здатні допомогти при хворобі паркінсона

79

Функція моніторингу артеріального тиску в смарт-годиннику samsung допомагає пацієнтам з хворобою паркінсона відстежувати ортостатичну гіпотензію. Про це говорить дослідження, проведене медичним центром південнокорейського гіганта (результати опубліковані в журналі frontiers in neurology).

Тут і нижче зображення samsung

Ортостатична гіпотензія — це стан, при якому спостерігається зниження артеріального тиску (ат) при різкій зміні положення тіла, наприклад, з позиції сидячи або лежачи в положення стоячи. У людини в цьому випадку проявляється запаморочення і може розвинутися непритомність.

Ортостатична гіпотензія-поширене явище серед людей з хворобою паркінсона, яке здатне збільшити ризики падінь у літніх пацієнтів.

У носяться гаджетах samsung, зокрема, в годиннику galaxy watch3, galaxy watch active2 і galaxy watch4, реалізована функція моніторингу артеріального тиску за рахунок аналізу пульсової хвилі сенсорами контролю серцевого ритму. Регулярні вимірювання тиску можуть допомогти виявити критичні коливання цього показника для діагностики та лікування хвороби паркінсона.

Дослідницька група медичного центру samsung під керівництвом доктора чжин ван чо (jin whan cho) і доктора чжон хен ан (jong hyeon ahn) порівняла вимірювання артеріального тиску, отримані за допомогою galaxy watch3, з даними сфігмоманометра. Як з’ясували вчені, використання носяться пристроїв, більш портативних і зручних, ніж звичайний сфігмоманометр, дозволяє пацієнтам з хворобою паркінсона без праці вимірювати артеріальний тиск в будь-якому місці і в будь-який час.

При цьому, як показали тести, результати, що видаються смарт-годинником і сфігмоманометром, виявляються порівнянні. Середнє значення і стандартне відхилення склали 0,4 ± 4,6 мм рт. Ст. Для систолічного ат (сад) і 1,1 ± 4,5 мм рт. Ст. Для діастолічного ат (дад). Коефіцієнт кореляції між пристроями склав 0,967 для сад і 0,916 для дад. Чим ближче коефіцієнт кореляції до 1, тим вище залежність результатів між двома пристроями.